.
.
.

تصویری... انفجار در شهر هرات افغانستان پنج زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در نتیجه یک حمله انفجاری شامگاه یکشنبه 10 مارس در شهر هرات در غرب افغانستان پنج نفر زخمی شدند.

عبدالاحد ولی زاده، سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت هرات با تایید این خبر گفت، این انفجار ناشی از ماین «چسپکی» بود که در ساحه « 64 متره» شهر هرات رخ داد.

او تایید کرد، در این رویداد دو مرد، دو زن و یک کودک زخمی شدند و در بیمارستان مرکزی این ولایت انتفال داده شدند.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت هرات علاوه کرد: «ماین چسپکی بر یک عراده موتر هایلکس چسپانده شده بود».

در یک خبر دیگر، افراد مسلح ناشناس شامگاه یکشنبه 10 مارس علی جمعه محبی یکی از فعالان سیاسی و اجتماعی را در شهر هرات در غرب افغانستان کشتند.

عبدالاحد ولی زاده، سخنگوی فرماندهی پولیس هرات با تایید این خبر گفت، افراد مسلح ناشناس سوار به موتورسیکلت بودند و بالای علی جمعه محبی تیراندازی کردند.

ولی زاده افزود، این رویداد حوالی ساعت 6:30 به وقت محلی شامگاه یکشنبه در منطقه «پای منارها» شهر هرات رخ داد و علی جمعه محبی درنتیجه تیراندازی کشته شد. تا کنون هیچ فرد و یا گروهی مسئولیت این دو رویداد را به عهده نگرفته است.

از سوی دیگر، بیشتر کاربران شبکه های اجتماعی افغانستان در مورد کشته شدن علی جمعه محبی و حمله انفجاری در مرکز شهر هرات که سبب زخمی شدن پنج نفر شد واکنش شدید نشان داده و از وقوع این حوادث ابراز «تأسف کردند».

این کاربران شبکه های اجتماعی از دولت افغانستان می خواهند برای دستگیری عاملان این دو حادثه اقدام جدی نماید.

علی جمعه محبی یکی از فعالان سیاسی و اجتماعی ولایت هرات بود که در انتخابات پارلمانی افغانستان نامزد شده بود، اما در ادامه مبارزات انتخاباتی کنار رفت. نجیب الله محبی برادر وی نماینده مردم در شورای ولایتی هرات می باشد.