.
.
.

طالبان جزئیاتی تازه در مورد مذاکرات با امریکا ارائه کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه طالبان افغانستان روز جمعه 8 مارس اعلام کرد، مذاکرات صلح با امریکا در قطر در مورد بعدهای خارجی و داخلی کابل ادامه دارد.

طالبان با نشر خبرنامه ای نوشتند: «معضل افغانستان دو بعد دارد، یکی خارجی و دیگر هم داخلی، تا اکنون مذاکرات بر بعد خارجی آن که به امریکا ربط دارد دوام دارد. در مرحله کنونی بر تفصیل و جزئیات همان دو موضوعی گفت‌وگو می شود که در نشست های مذاکراتی ماه جنوری گذشته بر آن توافق شده بود، که عبارتند از خروج نیروهای خارجی از افغانستان و استعمال نشدن خاک افغانستان بر ضرر کسی».

این خبرنامه ادامه داده است: «گفت‌وگوهای داغ در رابطه به همین دو موضوع جریان دارد، بر علاوه ازین دو موضوع، موضوعاتی که بخش بعد داخلی است و با امریکایی ها ربط ندارد، زیر بحث نیامده است. بعضی اشخاص و حلقاتی که این موضوعات را هم به گفت‌وگوهای کنونی مذاکرات نسبت می دهند، یا بی خبر هستند و یا هم هدف دیگری را تعقیب می کنند. به تبلیغات چنین حلقات مغرض کسی پریشان نشود».

قابل ذکر است که مذاکرات صلح طالبان با امریکا بتاریخ 25 فوریه سال جاری آغاز شد و تا کنون ادامه دارد.

از سوی دیگر، محمد کریم خلیلی، رییس شورای عالی صلح افغانستان بعد از ظهر روز جمعه 8 مارس در نشست خبری در کابل گفت، صلح در مرحله حساس رسیده است، حکومت، احزاب سیاسی و مردم باید از آدرس واحد با روند صلح برخورد کنند و در تلاش حذف یکدیگر نباشند.