فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تعیین رسمی اعضای جدید کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان

  منبع: دبی-العربیه.نت

  اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی افغانستان شامگاه یکشنبه 3 مارس توسط محمد اشرف غنی، رییس جمهوری این کشور رسماً تعیین شدند.
  محمد اشرف غنی چهار فرمان در این مورد صادر کرد و نوشت، سید عصمت‌الله مل، مولانا محمد عبدالله، اورنگ زیب و محمد حنیف دانشیار هر کدام برای مدت پنج سال و مسافر قوقندی، حوا علم نورستانی و رحیمه ظریفی هر یک برای مدت سه سال به‌حیث اعضای کمیسیون مستقل انتخابات این کشور تعیین شدند.

  در فرمان دیگر رییس جمهوری افغانستان آمده است، محمدقاسم الیاسی، زهره بیان شینواری و مولوی دین‌محمد عظیمی هر کدام برای مدت پنج سال و محمد یونس طغرا و سید قطب الدین رویدار، هر یک برای مدت سه سال به‌حیث اعضای کمیسیون شکایات انتخاباتی این کشور تعیین شدند.

  در فرمان محمد اشرف غنی تاکید شده است که اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی افغانستان باید در اولین نشست اش رییس، معاون و منشی کمیسیون های انتخاباتی را انتخاب کنند و براساس قانون کارهای شان را آغاز نمایند.

  در یکی دیگر از چهار فرمان رییس جمهوری افغانستان آمده است که حبیب‌الرحمن ننگ به‌حیث رییس دبیرخانه‌ کمیسیون مستقل انتخابات و چمن‌شاه اعتمادی به‌ حیث رییس دبیرخانه‌ کمیسیون شکایات انتخاباتی این کشور تعیین شدند.

  قابل ذکر است که 80 نفر برای عضویت کمیسیون های انتخاباتی نامزد شده بودند که 17 نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روز جمعه اول مارس امسال برای آنها رأی دادند که از میان 80 نفر نامزد 16 نفر آنها برنده شدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران