.
.
.

جوان افغان در رقابت « قهرمان تجارت‌های کوچک استرالیا» به مرحله نهایی راه یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خان هزاره، جوان پناهنده افغان در استرالیا است که در رقابت «جایزه قهرمان تجارت های کوچک استرالیا» سال 2019 در مرحله نهایی راه یافت.

براساس گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان به نقل از رادیو SBS استرالیا، خان هزاره در سال 2009 با کشتی وارد استرالیا شد و در سال 2010 اقامت دایمی این کشور را دریافت کرد.

خان هزاره 27 سال دارد و در حال حاضر مدیر اجرایی فروشگاه زنجیره ای بنام « دندی مارت» در استرالیا است. او با باز کردن شاخه دوم این فروشگاه زنجیره ای در سال 2012 که قبلاً از سوی یکی از وابستگانش بنیان‌گذاری شده بود، وارد دنیای تجارت شد و در 2015 سومین شاخۀ آن را نیز باز کرد.

در گزارش این رادیو آمده است که خان هزاره چندین جایزه تجارت کوچک از جمله جایزه جهانی «بیز» در بخش کار آفرینی و جایزه بهترین تجارت پناهندگان در سال 2015 را نیز به دست آورد.

خان هزاره سه شاخه فروشگاه‌اش در جریان کمتر از هشت سال در اطراف شهر ملبورن استرالیا باز کرده و تلاش دارد فروشگاه‌اش را به یک برند شناخته شده در این کشور تبدیل کند.

فروشگاه زنجیره‌ای «دندی مارت» در حال حاضر به فروشگاه‌های مربوط به مهاجرین در شهرهای دیگر استرالیا کالا توزیع می‌کند.

خان هزاره، مدیر اجرایی این فروشگاه به رادیو SBS استرالیا گفت که تجربه تجارت برایش «فوق العاده» بوده اما هرگز «آسان» نبوده است.

او گفت: «دلیل موفقیت اش در تجارت عشق و علاقه، صبر و تحمل و پشتکار و داشتن یک طرح خوب تجاری بوده است».

خان هزاره ادامه داد: «باید بفهمیم هدف ما چیست و در پنج سال آینده یا در ده سال آینده، تجارت ما در کدام مرحله باید قرار بگیرد».

او در بخش مدیریت تجارت تحصیل کرده می‌گوید، هنگام بیکاری‌اش، دربارۀ تجارت‌های موفق تحقیق می‌کند و داستان‌های آن‌ها را می‌خواند.

فروشگاه زنجیره ای او در حال حاضر از میان دو هزار نامزد وارد مرحله نهایی «قهرمان تجارت های کوچک استرالیا» سال 2019 شده است.

خان هزاره گفت: «اگر بگویم زحمت نکشیده‌ام هم واقعاً حرف دروغی است، ولی در عین زمان، نمی‌خواهم بگویم زیاد زحمت کشیده‌ام، زیرا اگر زیاد بگویم، همان‌جا تلاش و کوشش تمام می‌شود».

او به جوانانی که تازه می‌خواهند وارد تجارت شوند، توصیه می‌کند دربارۀ کاری که می‌خواهند بکنند، تحقیق و برنامه‌ریزی داشته باشند و«کورکورانه وارد تجارت شدن در کشوری مثل استرالیا موفق نیست».

خان هزاره تاکید کرد، کسانی می خواهند وارد دنیا تجارت شوند در کنار علاقه باید از مشتریان شان شناخت داشته باشند.