.
.
.

طالبان به یک پایگاه مهم امنیتی در جنوب افغانستان حمله کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

والی هلمند در جنوب افغانستان روز جمعه 1 مارس تایید کرد، افراد طالبان از چندین جهت به پایگاه «شوراب» فرماندهی قول اردو (سپاه) 215 میوند مستقر در ولایت هلمند در جنوب این کشور حمله کردند.

دفتر والی هلمند با نشر خبرنامه‌ای نوشت، افراد طالبان ساعت 3 بامداد روز جمعه به وقت محلی به این پایگاه مهم امنیتی حمله کردند اما به گفته وی حمله طالبان با مقاومت نیروهای امنیتی افغان با شکست مواجه شد.

در این خبرنامه آمده است، تلفاتی به نیروهای امنیتی افغان و افراد طالبان وارد شده، اما اطلاعات دقیقی در این باره ارائه نداده است.

از سوی دیگر، شماری از رسانه‌های افغانستان به نقل از منابع امنیتی ولایت هلمند گزارش دادند که هفت مهاجم انتحاری وارد این قول اردو شدند و یک مهاجم مواد انتحاری همراه‌اش را در صالون غذا خوری انفجار داد که در نتیجه 15 سرباز افغان کشته شدند.

گروه طالبان افغانستان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و مدعی شدند که بیش از 20 طالب به این قول اردوی حمله کرده اند.

حملات طالبان به این نهاد مهم امنیتی افغانستان در شرایطی رخ داده که نمایندگان این گروه با امریکا در حال گفتگو برای رسیدن به یک توافق صلح هستند.

دور پنجم مذاکرات صلح طالبان با امریکا روز دو شنبه 25 فوریه در دوحه قطر برگزار شد و پس از دو توقف، قرار است فردا شنبه دوباره این مذاکرات از سر گرفته شود.