.
.
.

لینا علم هنرپیشه افغانستان برنده جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره جهانی زیتو شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لینا علم یکی از هنرپیشه‌های معروف افغانستان روز شنبه 23 فوریه در جشنواره بین‌المللی سینمای زیتو در تانزانیا جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

به گزارش العربیه، لینا علم بخاطر نقش مرکزی‌اش در فیلم «نامه‌یی به رییس‌جمهور» این جایزه را دریافت کرده و در برابر وی هنرپیشه‌های زن از کشورهای اوگاندا و هند نامزد این جایزه بودند که ستاره مشهور بالیوود «دپیکا پادوکون» نیز یکی از رقیبان او بود.

در این جشنواره، فیلم «نامه‌یی به رییس‌جمهور» در بخش‌های بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر صحنه، نیز نامزد شده بود. سوژه این فیلم که در افغانستان ساخته شده است در مورد حقوق زنان در است.

این جشنواره بین‌المللی از حدود دو ماه پیش شروع شد که در آن فیلم‌های از افغانستان، چین، ایران، اندونیزی، کینیا، نایجریه، فلیپین، استونیا، هند، ایتالیا، آفریقای جنوبی، کوریای جنوبی، اسپانیا، تانزانیا، تایلند، ترکیه، اوگاندا و زیمبابوه نامزد شده بودند.

لینا علم یک هنرپیشه، فعال اجتماعی و تهیه کننده اهل افغانستان است. وی از سال 1998 میلادی تاکنون مشغول فعالیت در سینمای افغانستان بوده‌ است. او برنده جایزه بهترین بازیگر در بیشتر از ده‌ها جشنواره داخلی و خارجی شده‌ است.