.
.
.

کمک 13 میلیون دالری جاپان برای آسب‌‌دیدگان خشک‌سالی افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت جاپان مبلغ 13 میلیون دالر را برای رسیدگی به 67 هزار و 500 تن از آسیب‌دیدگان ناشی از خشک‌سالی در افغانستان کمک کرد.

به گزارش منابع خبری، 13 میلیون دالر جاپان برای افغانستان قرار است از طریق سازمان جهانی غذا، «WFP» به مصرف برسد.

سازمان جهانی غذا تایید کرد که با استفاده از این کمک جاپان، مواد غذایی خریداری و برای توزیع به ولایات افغانستان ارسال کرده است.

سازمان جهانی غذا فزود که با استفاده از این کمک، برای آسیب‌دیدگان ناشی از خشک‌سالی در 22 ولایت افغانستان آرد غنی‌شده و دیگر مواد غذایی شامل دال‌نخود، روغن‌ غنی شده و نمک‌ آیودین‌دار توزیع می‌شود.

رییس سازمان جهانی غذا در این باره گفت: «این کمک‌ها زمانی در دسترس ما قرار گرفت که حالت اضطراری در سطح بلند قرار داشت. کمک کشور جاپان برای ما اجازه داد تا به نیازمندی‌های مردم آسیب دیده از خشک‌سالی به شکل موثر پاسخگو باشیم. حکومت جاپان به طور دوامدار همکار نیرومند و قابل اعتماد برای سازمان جهانی غذا بوده است.»

تاکنون 56هزار متریک تن مواد غذایی به ارزش چهار میلیون دالر به آسیب‌دیدگان ناشی از خشک‌سالی در افغانستان از سوی سازمان جهانی غذا توزیع شده است.

این در حالی است که حدود چهار ماه قبل نیز جاپان مستوجی سوزوکا سفیر جاپان 10 میلیون دالری برای مدیریت آب‌های افغانستان کمک کرده بود که برای احداث کانال‌های آب و بازسازی این کانال‌ها در افغانستان به مصرف رسید.

همچنان در یال 2018 میلادی دولت جاپان 8.1 میلیون دالر برای حمایت از 5.2 میلیون کودک و مادر در افغانستان به صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در کابل کمک کرد. جاپان یکی از کشورهای عمده کمک کننده افغانستان در بخش‌های مختلف بشمار می‌رود.