.
.
.

نمایندگان طالبان با نخست وزیر پاکستان هفته آینده دیدار می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

قرار است نمایندگان طالبان افغانستان با عمران خان، نخست وزیر پاکستان روز دوشنبه هفته آینده در شهر اسلام آباد دیدار و گفتگو کنند.

گروه طالبان افغانستان به تازگی با نشر خبرنامه‌ای این موضوع را تایید کرده و نوشت، در این نشست در مورد روابط اسلام آباد – کابل و مشکلات تاجران و مهاجران افغان در پاکستان گفتگو خواهد شد.

از سوی دیگر، وزیر امور خارجه پاکستان اخیراً اعلام کرد که روند صلح افغانستان پیشرفت کرده و نقش اسلام آباد در این زمینه مؤثر بوده است.

حکومت افغانستان نیز روز دوشنبه هفته جاری در دیدار با پتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع امریکا در کابل گفت: «استراتیژی ایالات متحده‌ امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا نتایج خوبی در قبال داشته است، اما از بین‌بردن پناهگاه‌های افراد مسلح در کشور همسایه که هدف استراتیژیک بوده، هنوز هم به دست نیامده است».

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان نیز در هفته جاری پنجمین دور سفر منطقه‌ای و جهانی‌اش را برای تأمین صلح آغاز کرد.

گروه طالبان افغانستان تایید کرده که دور بعدی مذاکرات صلح میان نمایندگان این گروه و امریکا تا ده روز دیگر در دوحه قطر برگزار خواهد شد.