.
.
.

محمد اشرف غنی: ارزش صادرات افغانستان تا سال 2024 به 8 میلیارد دالر خواهد رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان روز شنبه 9 فوریه در مراسم معرفی سرپرست وزارت تجارت این کشور گفت، در نتیجه همکاری خوب و کار نزدیک با سکتور خصوصی، ارزش صادرات این کشور تا سال 2024 به هشت میلیارد دالر خواهد رسید.

محمد اشرف غنی این مطلب را در مراسم معرفی اجمل احمدی به عنوان سرپرست وزارت تجارت و صنایع و احمد ذکی سرفراز به عنوان شهردار جدید کابل بیان کرد.

او افزود، سرپرست وزارت تجارت و صنایع در همکاری و هماهنگی با سکتور خصوصی، افغانستان را از یک کشور وارداتی به یک کشور صادراتی تبدیل خواهد کرد.

در همین حال، اجمل احمدی، سرپرست وزارت تجارت و صنایع افغانستان گفت، همکاری با سکتور خصوصی، تغییر افغانستان به کشور صادراتی و حمایت از رشد صنعت، سه اصلی اند که این وزارت به آن توجه اساسی خواهد کرد.

اجمل افزود: «بلند بردن صادرات کشور به یک میلیارد دالر در سال 2019، توجه به رشد تجارت، فراهم نمودن زمینه ها در بخش های جدید و همکاری با سکتور صنعت و اصلاحات آن، از اولویت های ما می باشند».

او ادامه داد: «اندازۀ صادرات باید هفت برابر افزایش یابد و فرهنگ خدمت کارمندان وزارت تقویت گردد، تا به دیدگاه واضح خویش برسیم».