.
.
.

تقاضای معرفی افراد کمیسیون‌ انتخابات که از نامزدان زن افغان درخواست نامشروع کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مروه امینی، سخنگوی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان ( فیفا) امروز پنج شنبه 31 ژانویه در کابل گفت، کسانی که در کمیسیون‌های انتخاباتی این کشور از نامزدان زن در انتخابات پارلمانی درخواست «نامشروع» کرده اند، باید معرفی شوند.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، مروه امینی افزود، موجودیت فساد مالی و فساد اخلاقی در کمیسیون‌های انتخاباتی افغانستان بسیار نگران کننده است، عاملان این قضایا باید شناسایی به نهادهای عدلی و قضایی معرفی گردند.

خانم امینی علاوه کرد، بی باوری زنان به پروسه انتخابات این کشور افزایش یافته است که این کار به پروسه انتخابات و دموکراسی آسیب می رساند.

سخنگوی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان ( فیفا) تاکید کرد، حقوق سیاسی زنان در انتخابات پارلمانی این کشور باید بصورت جدی بررسی شود.

اما کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان همواره ادعای مبنی به موجودیت فساد اخلاقی در کمیسیون های انتخاباتی را رد کرده و گفته است، چنین ادعا بمنظور آسیب زدن پروسه انتخابات و معشوش ساختن افکارعمومی مطرح شده است.

قابل ذکر است که انتخابات پارلمانی افغانستان بتاریخ 20 اکتبر سال 2018 در 32 ولایت این کشور برگزار شد، بیش از سه ماه می گذرد که تا کنون نتایج نهایی تمام این ولایت ها اعلام نشده است.