فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزارت دفاع افغانستان: آزادی زندانیان از زندان طالبان نشانه عملیات قاطع سربازان افغان است

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان امروز سه شنبه 29 ژانویه تاکید کرد، عملیات نیروهای امنیتی افغان بالای لانه های امن «تروریستان» ادامه دارد.

  به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، اسدالله خالد امروز در مورد آزادی زندانیان از زندانی طالبان به خبرنگاران گفت، آزادی این زندانیان از زندانی طالبان نشان دهنده عملیات قاطع نیروهای امنیتی افغان می باشد.

  او علاوه کرد، باید به وضعیت نیروهای امنیتی افغان رسیدگی شود و مقام های امنیتی هیچ وقت سربازان شان را فراموش نخواهند کرد.

  قول اردوی عملیات خاص نیروهای ویژه افغانستان روز دوشنبه 28 ژانویه از آزادی 38 زندانی از زندان طالبان در ولایت غزنی خبر داد.

  این قول اردو با نشر خبرنامه ای نوشت، این افراد از زندان طالبان در روستای «غت» ولسوالی آب بند ولایت غزنی آزاد شدند.

  در این خبرنامه آمده است که نیروهای ویژه امنیتی افغان در ولایت غزنی بالای یک زندان گروه طالبان حمله کردند که در این رویداد 10 جنگجوی طالبان کشته و 9 جنگجوی دیگر دستگیر شدند.

  در این خبرنامه ذکر شده که در این عملیات یک موتر بمب گذاری شده و یک ذخیرگاه جنگ افزار طالبان نیز از بین رفته است.

  مقام های امنیتی ولایت غزنی تایید کردند که در میان 38 نفر آزاد شده از زندان طالبان، شماری از مقام های بلندرتبه نظامی این کشور نیز شامل می باشند.

  از سوی دیگر، گروه طالبان با نشر خبرنامه ای نوشت، در انفجار ماین ها در ولسوالی آب بند ولایت غزنی 20 سرباز امریکایی و نیروهای ویژه افغان کشته و زخمی شدند.

  ولایت غزنی در جنوب افغانستان یکی از ولایت های ناامن این کشور است که افراد طالبان در بیشتر از ولسوالی های آن فعالیت دارند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران