.
.
.

کاهش بی‌سابقه جرایم در کابل پایتخت افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهی پولیس کابل روز یک‌شنبه 27 ژانویه در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفت که در پی اقدامات اخیر وزارت امور داخله و پولیس کابل، سطح جرایم در شهر کابل به‌گونه بی‌سابقه کاهش یافته است.

بصیر مجاهد، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل در گفت‌وگو با خبرگزاری آوا، بیان کرده است که این کاهش در حدی بوده که حتا روز پنج‌شنبه هفته گذشته هیچ واقعه‌ی جنایی در شهر کابل صورت نگرفته است.

مجاهد افزود، عدم ثبت واقعه در یک روز در شهر کابل از سال 2002 تاکنون سابقه نداشته است.

به گفته او، در گذشته نظر به آمار پولیس، روزانه 15 تا 20 واقعه جرمی در شهر کابل رخ می‌داد، اما حالا این رویدادها به 3 تا 5 مورد در روز کاهش یافته است.

براساس آمار که سخنگوی فرماندهی پولیس کابل ارائه کرد، پولیس در ده روز گذشته حدود 35 تن را به اتهام جرایم جنایی دستگیر کرده است. دستگیری یک گروپ یازده نفری سارقین مسلح از حوزه اول کابل و یک گروه سه نفری از دزدان موبایل از دستاورد پولیس در چند روز گذشته است.

سخنگوی فرماندهی کابل همچنان گفت که اقدامات وزارت امور داخله که از سوی امرالله صالح سرپرست سابق این وزارت روی دست گرفته شده بود، به گونه جدی پیگیری و عملی می‌شود.

اخیرا وزارت امور داخله افغانستان برخی اقداماتی را برای کاهش جرایم در کابل و دیگر ولایت‌های این کشور روی دست گرفت که به گفته مقام‌های امینتی، موثر بوده است.