.
.
.

وزارت امور داخله افغانستان حساب‌ بانکی «خلاف‌کاران» را مسدود می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان روز سه‌شنبه 22 ژانویه با نشر فهرستی از «خلاف‌کاران» به آنان برای 48 ساعت فرصت داده و گفته است که اگر برای تصفیه برخی موارد به این وزارت مراجعه نکنند، این وزارت حساب‌های بانکی آنان را مسدود خواهد کرد.

براساس آنچه نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشته است، اگر این افراد تا 48 ساعت آینده به این وزارت مراجعه نکنند، حساب‌های بانکی آنان مسدود خواهد شد.

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشته است: «به آنعده افراد شامل لیست 16 نفری که تااکنون جهت وضاحت و تصفیه بعضی موارد حاضر نشده‌اند، الی 48 ساعت وقت داد می‌شود تا به ریاست عمومی مبارزه با جرایم خود را برسانند؛ در غیر آن، با استفاده از قدرت نرم پولیس، حساب‌های بانکی‌شان مسدود می‌شود و با آنها برخورد جدی و قانونی صورت می‌گیرد.».

نجیب دانش در ادامه نوشته است که پوليس حق دستگيری و فير (شلیک) را بر این افراد دارد.

وزارت امور داخله افغانستان هفته گذشته نیز به نیروهای پولیس این کشور فرمان داد که با افراد زورگو و قانون‌شکن به صورت جدی برخورد کرده و صلاحیت شلیک را دارند.

نجیب دانش سخنگوی این وزارت خطاب به پولیس گفت: «وقتی موتر شیشه سیاه و فلم دار را توقف می‌دهید، به دریور و مالک آن امر کنید تا شیشه ‌ای موتر خود را با دستان خود پاک نماید و آشغال آن را در داخل موتر خود انتقال دهد».

نجیب دانش تاکید کرد: «انرژی ونیروی شما نباید در پاک کاری آشغال و کثافت، افراد قانون‌شکن، زورگو وجنایت پیشه ضایع گردد».

وزارت امور داخله افغانستان همچنان برای افراد که محافظ خصوصی دارند معیار تعیین کرده و گفت، باید چنین افراد از بابت اسلحه مالیه پرداخت کنند.

با آغاز کار امرالله صالح به عنوان سرپرست وزارت امور داخله این کشور، اقدامات پولیس علیه افراد زورگو افزایش یافت اما وی پس از حدود یک ماه از مقام‌اش استعفا داده و به تیم انتخاباتی محمد اشرف غنی رییس جمهوری این کشور پیوست و حمدالله محب به عنوان سرپرست این وزارت تعیین شد.

داشتن سلاح‌های غیر قانونی، داشتن ارتباط با افراد مسلح غیرمسئول، غصب زمین و مظنون بودن به ارتکاب جرایم،‌ عوامل نقض قانون افراد شامل در این فهرست وزارت امور داخله خوانده شده است.