.
.
.

رییس اجرایی افغانستان بمنظور اشتراک در مجمع اقتصادی جهان وارد سویس شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان امروز سه شنبه 22 ژانویه به هدف اشتراک در مجمع اقتصادی جهان وارد شهر داووس کشور سویس شد.

دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی حکومت افغانستان با نشر خبرنامه ای نوشت، عبدالله عبدالله در افتتاح اجلاس مجمع اقتصادی جهان اشتراک و در چندین نشست در باره افغانستان، منطقه و جهان سخنرانی می‌کند.

رییس اجراییه در نخستین روز کاری مجمع اقتصادی در نشست «صلح و آشتی در جهان چند قطبی» و «آخرین تحولات استراتیژیک در جنوب آسیا» صحبت می‌نماید.

در این خبرنامه آمده است: «رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان در مجمع اقتصادی جهان داووس با تعدادی از نخست وزیران، روئسای سازمان‌های بین‌المللی، نمایندگان عالی رتبه‌کشورها، سازمان‌های بین‌المللی و شخصیت‌های بین‌المللی دیدار می‌کند».

قابل ذکر است که اجلاس مجمع اقتصادی جهان امروز سه شنبه 22 ژانویه سال 2019 در شهر داووس سویس آغاز و پنج روز ادامه خواهد داشت.

در این نشست اقتصادی جهان بیش از سه هزار نفر از تاجران، سیاستمداران، نمایندگان حکومت‌ها، نهادهای بین‌المللی و جامعه مدنی اشتراک خواهند کرد.

قرار است در این نشست مهم جهانی، قضایای مهم اقتصادی، سیاسی، تغییرات اقلیم در سطح جهان و چگونگی همکاری میان کشورها، سازمان‌های بین‌المللی و نهادهای اقتصادی در عصر جهانی شدن به بحث گرفته شود.