.
.
.

ویدیو... فکاهی محمد محقق چه بود که واکنش کاربران افغان را برانگیخت؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاربران شبکه های اجتماعی افغانستان این بار ویدیویی از فکاهی محمد محقق، معاون دوم محمد حنیف اتمر، نامزد انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور را دست به دست می‌کنند که خبرساز شده است.

محمد محقق به تازگی در نشستی که برای حمایت از حنیف اتمر برگزار شده بود، با استفاده از «آیه قرآن» فکاهی گفت که با واکنش کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد.

طارق نبی، کاربر افغان نوشت: « خدا از شما بپرسد كه با ادعاى پاسدارى از خدا و قرآن، هزاران انسان را به خاک و خون كشيديد و اينک بخاطر إرضاى ديگران با فكاهه قرار دادن قرآن، مجلس مى آراييد و جمع را مى خندانيد. روز گريستن شما نزديک است».

عبدالرحمان پژمان، یکی دیگر از کاربران افغان نوشت: « واقعا ازاین بیشتر انتظار هم نداشتیم تا به آخر».

فکاهی محمد محقق در شرایطی خبرساز شده است که اخیراً اشتباه لفظی یونس قانونی، معاون اول محمد حنیف اتمر نامزد انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان که وی را «کرزی صاحب» خطاب کرد نیز خبرساز شد.

محمد حنیف اتمر روز جمعه 18 ژانویه تیم انتخاباتی‌اش را تحت نام «صلح و اعتدال» اعلام کرد و برای انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان خود را ثبت نام نمود.

پس از آن، یونس قانونی معاون اول وی در صحبت با خبرنگاران گفت: «به ادامه صحبت‌های کرزی صاحب...» پس از آن حنیف اتمر خود را به طرف یونس قانونی نزدیک کرده گفت: «اتمر، اتمر این دفعه اتمر شده».

قابل ذکر است که یونس قانونی قبل از این به عنوان معاون اول حامد کرزی، رییس جمهوری پیشین افغانستان نیز کار کرده است.

ویدیویی اشتباه لفظی یونس قانونی میان کاربران شبکه‌های اجتماعی در افغانستان دست به دست شده و با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد.

نجیب الله باتور یکی از کاربران افغان نوشت: «واقعاً که قانونی در خواب و استراحت دوران کرزی که مفت به کرسی معاونیت رسیده بود و فعلا هم همان زمان را در خیال خود زنده داشته در سر میپروراند».

بکتاش حکیم زاده کاربر دیگر افغان نوشت: «قانونی سراسیمه!!! او که آدم فصیح وصریح زبانی بود ولی حالا اشتباهی به این بزرگی؛ خود او میداند که چه راه دشوار وتاریکی را روان است وعاقبت نامعلوم».

حسین خان اتل محبوب زاده، کاربر دیگر افغان نوشت: «حال اينها مي‌خواهند وطن را اداره كنن كه نميدانند معاون كی هستن و حرف خود را وزن و سنجش نكرده از دهن بيرون ميكنن. ای وطن به چه روز افتاده ای».

قابل ذکر است که در این روزها بازار سیاست افغانستان به دلیل آمدن انتخابات آینده ریاست جمهوری شدیداً گرم شده است و سخنان سیاسیون در محراق توجه رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی قرار دارد.