.
.
.

حمله مهاجمان انتحاری طالبان در افغانستان از ارتش افغان قربانی گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروهی از مهاجمان انتحاری صبح امروز دوشنبه 21 ژانویه بالای یک قطعه (واحد) امنیت ملی در ولایت میدان وردک افغانستان حمله کردند. طالبان مسئولیت این حملات را پذیرفتند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت: «صبح امروز (دوشنبه) بر یک قطعه نظامی توسط یک تانک هاموی حمله صورت گرفته است».

در همین حال، عبدالرحمان منگل، سخنگوی والی میدان وردک با تایید این خبر به رسانه‌های افغانستان گفته است، گروهی از مهاجمان انتحاری صبح امروز دوشنبه بالای یک قطعه امنیت ملی در مرکز این ولایت حمله کردند.

منگل تایید کرد، در این حملات سه مهاجم انتحاری کشته شدند و یک مهاجم دیگر مواد منفجره اش را انفجار داد و یک موتر بمب گذاری شده دیگر توسط نیروهای امنیتی افغان خنثی گردید.

سخنگوی والی میدان وردک ادامه داد، در این انفجار به نیروهای امنیتی افغان نیز تلفات وارد شده اما هنوز از آمار دقیق آن خبری نیست.

از سوی دیگر، سالم اصغرخیل، رئیس صحت عامه ولایت میدان وردک افغانستان گفته است، در این حملات مهاجمان انتحاری تا کنون 12 سرباز افغان کشته و 28 سرباز دیگر زخمی شدند که تمام قربانیان این رویداد به شفاخانه منتقل شدند.

ولایت میدان وردک در غرب شهر کابل واقع است و یکی از ولایت های ناامن افغانستان به شمار می‌رود که شاهراه قندهار – کابل نیز از این ولایت عبور می‌کند.