.
.
.

عبدالله عبدالله خود را در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان ثبت‌نام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حزب جمعیت اسلامی در افغانستان یک‌شنبه 20 ژانویه تایید کرد که عبدالله عبدالله رییس اجرایی، جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول پیشین ریاست جمهوری و محمدکریم خلیلی رییس شورای عالی صلح افغانستان پیرامون ایجاد یک تیم برای انتخابات ریاست جمهوری به توافق رسیده‌اند.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، حزب جمعیت اسلامی افغانستان اعلام کرد که عبدالله عبدالله به حیث عضو این حزب کاندید برای انتخابات 1398 است و «متحدانه با حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و حزب وحدت اسلامی در تکت واحد به انتخابات پیشرو می‌روند».

براساس این گزارش، صلاح الدين ربانى رییس حزب جمعیت اسلامی گفته است: «اعضاى جمعيت كه در تكت‌هاى انتخاباتى حنيف اتمر و رييس جمهورغنى مى‌روند، از جمعيت و ارزش‌هاى اين حزب نماينده‌گى نمى‌كنند، بلکه به دنبال منافع شخصى رفته اند».

بابر فرهمند، معاون نخست و اسدالله سعادتی، معاون دوم عبدالله عبدالله در این انتخابات گفته شده‌اند.

عبدالله عبدالله پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران گفت، برای مشارکت بهتر مردم و حکومت داری بهتر، موجودیت ریاست اجرایی لازم است که در نظام سیاسی فعالیت داشته باشد.

او تاکید کرد، در تکت انتخاباتی اش، رییس جمهوری با دو معاون و رییس اجرایی با دو معاون حضور خواهند داشت.

قرار است محمد اشرف غنی نیز امروز یکشنبه برای انتخابات آینده ریاست جمهوری خودش را ثبت نام کند.

تاکنون چهارده نفر هر یک عبدالطیف پدرام، عبدالحکیم تورسن، سید نورالله جلیلی، عنایت‌الله حفیظ، زلمی رسول، نورالحق علومی، محمدشهاب حکیمی، فرامرز تمنا، محمدحنیف اتمر، گلبدین حکمتیار، احمدولی مسعود، رحمت‌الله نبیل، محمدابراهیم الکوزی و عبدالله عبدالله برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند.