.
.
.

برف‌باری‌های شدید در افغانستان؛ شاهراه مهم سالنگ به روی ترافیک بسته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های افغانستان بامداد روز یکشنبه 20 ژانویه تایید کردند که شاهراه سالنگ به دلیل برف باری‌های سنگین و طوفان شدید به روی ترافیک مسدود شده است.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله این کشور نیز با تایید این خبر گفت: «وضعيت سالڼگ ها خوب نيست. به دليل تند بادهاي شديد و يخ بندان بزرگ راه سالنگ بروي وسايط خورد و بزرگ مسدود است».

از سوی دیگر، ریاست هواشناسی افغانستان نیز اعلام کرده است، بیشتر ولایت های این کشور در روزهای نزدیک شاهد برف باری و باران شدید خواهد بود.

این ریاست افزود، ولایت ‌های کنر، نورستان، پنجشیر، لغمان، کاپیسا، پروان، کابل، وردک، بامیان، غزنی، دایکندی، ارزگان، غور، ننگرهار، لوگر، خوست، پکتیا، پکتیکا، زابل، بغلان، قندوز، سمنگان، سرپل، جوزجان، فاریاب، بادغیس و قسمت‌های از بدخشان، تخار، بلخ، قندهار، هلمند و فراه به‌شمول سالنگ‌ شمالی و جنوبی شاهد برف‌باری و بارندگی شدید خواهد بود که در بعضی مناطق سیلاب نیز در پی خواهد داشت.

ریاست هواشناسی افغانستان ادامه داد که برف باری در این ولایت‌ها میان 20 الی 30 سانتی متر و مقدار بارندگی میان 15 الی 20 ملی متر پیش بینی شده است.