.
.
.

ویدیو... اشتباه لفظی یونس قانونی که اتمر را «کرزی صاحب» خطاب می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اشتباه لفظی یونس قانونی، معاون اول محمد حنیف اتمر نامزد انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان که وی را «کرزی صاحب» خطاب می کند خبرساز شد.

محمد حنیف اتمر روز جمعه 18 ژانویه تیم انتخاباتی‌اش را تحت نام «صلح و اعتدال» اعلام کرد و برای انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان خود را ثبت نام نمود.

پس از آن، یونس قانونی معاون اول وی در صحبت با خبرنگاران گفت: «به ادامه صحبت‌های کرزی صاحب...» اتمر خود را به طرف یونس قانونی نزدیک کرده گفت: «اتمر، اتمر این دفعه اتمر شده».

قابل ذکر است که یونس قانونی قبل از این به عنوان معاون اول حامد کرزی، رییس جمهوری پیشین افغانستان نیز کار کرده است.

ویدیویی اشتباه لفظی یونس قانونی میان کاربران شبکه‌های اجتماعی در افغانستان دست به دست شده و با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد.

نجیب الله باتور یکی از کاربران افغان نوشت: «واقعاً که قانونی در خواب و استراحت دوران کرزی که مفت به کرسی معاونیت رسیده بود و فعلا هم همان زمان را در خیال خود زنده داشته در سر میپروراند».

بکتاش حکیم زاده کاربر دیگر افغان نوشت: «قانونی سراسیمه!!! او که آدم فصیح وصریح زبانی بود ولی حالا اشتباهی به این بزرگی؛ خود او میداند که چه راه دشوار وتاریکی را روان است وعاقبت نامعلوم».

حسین خان اتل محبوب زاده، کاربر دیگر افغان نوشت: «حال اينها مي‌خواهند وطن را اداره كنن كه نميدانند معاون كی هستن و حرف خود را وزن و سنجش نكرده از دهن بيرون ميكنن. ای وطن به چه روز افتاده ای».

قابل ذکر است که یونس قانونی معاون اول و محمد محقق معاون دوم محمد حنیف اتمر در انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان می‌باشند.

شماری از افراد پرنفوذ سیاسی و سران جهادی افغانستان از جمله حامد کرزی رییس جمهوری پیشین، صبغت الله مجددی، سید منصور نادری، حامد گیلانی، عطامحمد نور، محمد اسماعیل خان، عمر ذاخیلوال، جیلانی پوپل و محمد شاکر کارگر از تکت انتخاباتی حنیف اتمر اعلام حمایت کرده‌اند.

از سوی دیگر، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که تا کنون هشت نفر برای انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور ثبت نام کرده‌اند.

براساس جدول زمانی این کمیسیون، انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 20 ژوئیه سال 2019 برگزار می‌شود.