.
.
.

حکمتیار با شعار «تغییر نظام» خود را در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان نامزد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان روز شنبه 19 ژانویه برای انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور خودش را ثبت نام کرد.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، گلبدین حکمتیار گفت، نظام فعلی باید تغییر کند، این نظام ناکام است و دولت کنونی هیچ برنامه ای برای صلح و پیشرف این کشور ندارد.

حکمتیار افزود: «این نظام از بیرون تحمیل شده و باید تغییر کند. ما طرفدار نظام فدرالی و صدارتی هم نیستیم. عده‌ای تلاش دارند به سرنوشت مردم معامله کنند این جفا است».

او تاکید کرد، هر روز مردم افغانستان کشته می‌شوند، اما نظام فعلی با فساد غرق است و توانایی حل بحران و دفاع از مردم‌اش را ندارد.

حکمتیار علاوه کرد، قدرت سیاسی باید براساس شایستگی تقسیم گردد نه براساس حزب و قوم و تکت انتخاباتی اش مستقل می‌باشد.

حزب اسلامی افغانستان گفت، تیم انتخاباتی‌اش به تأمین عدالت اجتماعی متعهد است تا هیچ قوم احساس محرومیت نکند.

براساس جدول زمانی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، فردا یکشنبه آخرین روز برای ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری این کشور می‌باشد.

قرار است که محمد اشرف غنی، رییس جمهوری فعلی افغانستان و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت این کشور فردا شنبه خودش را برای انتخابات آینده ریاست جمهوری ثبت‌نام کنند.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نیز اعلام کرده که تا کنون هشت نفر برای انتخابات آینده ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند. قرار است این انتخابات بتاریخ 20 ژوئیه سال 2019 برگزار شود.