.
.
.

امرالله صالح از سرپرستی وزارت داخله استعفا داد؛ به تکت انتخاباتی محمد اشرف غنی پیوست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امرالله صالح امروز شنبه 19 ژانویه از سرپرستی وزارت امور داخله افغانستان استعفا داد و به تکت انتخاباتی اشرف غنی پیوست. او یک ماه پیش به این وظیفه معرفی شده بود.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، در این روزها بحث انتخابات ریاست جمهوری این کشور شدیداً گرم است و نامزدان احتمالی برای انتخابات آینده تلاش دارند تا خودشان را ثبت نام کنند.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، احمد ولی مسعود، رییس جریان سیاسی وفاق ملی افغانستان و رحمت الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی این کشور امروز شنبه 19 ژانویه برای انتخابات آینده ریاست جمهوری خودشان را ثبت نام کردند.

فریده مومند، وزیر تحصیلات عالی پیشین افغانستان و عبدالطیف نظری استاد دانشگاه معاونین احمد ولی مسعود می‌باشند.

احمد ولی مسعود تاکید کرد، اگر در انتخابات پیروز شود، با تعدیل قانون اساسی پٌست نخست وزیری را ایجاد خواهد کرد.

در همین حال، رحمت الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان تکت انتخاباتی اش را تحت نام «امنیت و عدالت» اعلام کرده گفت، اگر در انتخابات پیروز شود، توجه جدی به امنیت و عدالت از برنامه های کلیدی اش خواهد بود.

جنرال مرادعلی مراد، معاون اول و مسعوده جلال معاون دوم رحمت الله نبیل در انتخابات ریاست جمهوری می باشند.

از سوی دیگر، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد، فردا یکشنبه اخرین روز برای ثبت نام می باشد و دیگر تمدید نخواهد شد.

این کمیسیون افزود، تا کنون 11 نفر برای انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان ثبت نام کرده اند و قرار است فردا یکشنبه محمد اشرف غنی، رییس جمهوری فعلی و عبدالله عبدالله رییس اجرایی برای انتخابات آینده ریاست جمهوری خود شان را ثبت نام کنند.

حزب جمعیت اسلامی افغانستان نیز اعلام کرد که عبدالله عبدالله نامزد این حزب برای انتخابات آینده ریاست جمهوری می‌باشد.