.
.
.

شباهت دو چهره؛ مفتون افغان در آرزوی دیدار نخست وزیر کانادا است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالسلام مفتون آوازخوان محلی از ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان است که امسال در چهاردهمین فصل برنامه «ستاره افغان» شرکت کرده است. مفتون به لحاظ چهره با جاستین ترودو نخست وزیر کانادا شباهت داشته و آرزوی دیدار او را دارد.

مفتون در این روزها به دلیل شباهت چهره با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا بیشتر در محور توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های خبری افغانستان و جهان قرار گرفته و بیشتر شهرت یافته است.

عبدالسلام مفتون، 29 سال سن دارد با پوشش لباس محلی در برنامه تلویزیونی «ستاره افغان» شرکت می‌کند و آهنگ‌های محلی را به زبان های دری و پشتو می‌خواند.

ستاره افغان یک برنامه «استعدادیابی» است که سال یک بار از تلویزیون خصوصی طلوع از شهر کابل پخش می شود که اکنون این برنامه در مرحله «هشت بهترین» رسیده و قرار است مرحله نهایی آن در شب سال جدید شمسی پخش شود.

عبدالسلام مفتون وقتی در محراق توجه رسانه‌ها قرار گرفت که قیس الفت یکی از داوران این برنامه گفت، مفتون شباهت زیاد با جاستین ترودو نخست وزیر کانادا دارد.

قیس الفت، کانادایی و افغان تبار پس از خواندن عبدالسلام مفتون در برنامه ستاره افغان گفت: «او شبیه نخست‌وزیر ماست. صدایش بسیار راضی‌کننده است و نبوغ خدادای آوازخوانی دارد. او می‌تواند جاستین بیبر ما بشود».

پس از این حرف، عبدالسلام مفتون بیشتر شهرت یافت و بیشتر مردم افغانستان او را بنام «مفتون ترودو» یاد می‌کنند.

عبدالسلام مفتون گفته است، شباهت چهره‌اش با نخست وزیر کانادا سبب گردیده که شانس‌اش برای پیروزی در برنامه ستاره افغان بیشتر شود.

کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز در مورد شباهت چهره مفتون با ترودو نظرهای مختلف داده‌اند. شماری نوشته‌اند که این دو چهره باهم کمی تفاوت دارد.

لطیف دولتشاهی یکی از کاربران افغان نوشت: «فقط رنگ چشم‌ها، رنگ پوست، ابرو، ریش زیاد، دندان‌ها و لب هایش تفاوت دارد وگرنه شبه او است».

عبدالسلام مفتون می‌گوید، مردم افغانستان حالا او را «جاستین ترودو افغانستان» صدا می‌کنند و تلاش دارد تا مقام اول این دور برنامه ستاره افغان را بگیرد.