فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • زخمیان حمله انتحاری شهر کابل به 113 نفر رسیدند

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  وزارت صحت عامه افغانستان روز سه‌شنبه 15 ژانویه تایید کرد که در حمله انتحاری شب گذشته 113 نفر زخمی شدند که زنان و کودکان نیز شامل می‌باشند.

  به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله این کشور گفت، در حمله انتحاری شب گذشته چهار نفر شامل سه نظامی و یک غیرنظامی کشته شدند و ده‌ها منزل مسکونی از شدت انفجار خساره مالی دیده است.

  دانش علاوه کرد، یک موتر بمب گذاری شده حوالی ساعت 7 شب گذشته در نزدیکی یک مهمانخانه خارجی در حوزه نهم امنیتی شهر کابل انفجار کرد.

  سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، هدف این حمله انتحاری ساختمان «گرین ویلچ» بود جای که مهمانخانه خارجی‌ها در آن واقع است.

  گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و مدعی شد که در این حمله ده ها خارجی کشته شدند.

  محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان این حمله انتحاری را محکوم کرده گفت: «هدف قراردادن افراد ملکی به خصوص کودکان معصوم، عمل ضد اسلامی و بشری بوده و عاملین جنایتکار آن از نفرت مردم و عذاب الهی رهایی نخواهند یافت».

  در یک خبری دیگر، وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در نتیجه انفجار ماین مقناطیسی صبح امروز سه شنبه 15 ژانویه در شهر کابل یک نفر کشته شد.

  نجیب دانش، سخنگوی این وزارت گفت: «حوالی 8:20 امروز به اثر انفجار ماین چسپکی بالای یک عراده واسطه نوع کرولا شخصی درمربوطات ناحیه نهم در چهاراهی عبدالحق، واسطه تخریب یک سرنشین واسطه شهید گزارش شده».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران