.
.
.

وزارت داخله افغانستان برای افراد که محافظ شخصی دارند معیار تعیین کرد

تنها برای اشخاصی جواز اسلحه صادر خواهد شد که مالیه پرداخت می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان روز یکشنبه 13 ژانویه 2019 تایید کرد، برای افراد که محافظ شخصی و خصوصی دارند معیار تعیین کرده است.

این وزارت امروز با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «هزاران تن در کابل و ولایات دیگر به بهانه اینکه امنیت شخصی‌شان در خطر است از محافظین شخصی و خصوصی کار می‌گیرند و صدها تن دیگر نیز تقاضای جواز حمل سلاح نموده اند اما از این به بعد وزارت امور داخله، تنها برای اشخاصی جواز اسلحه صادر خواهد کرد که اسم شان شامل فهرست مالیه دهنده‌گان وزارت مالیه باشد»

در خبرنامه این وزارت تاکید شده است: «در وزارت مالیه سه کتگوری مالیه دهنده ثبت است، کتگوری بزرگ، متوسط و کوچک».

اشخاص و شرکت‌های که در فهرست مالیه دهنده‌گان ثبت نیستند، جواز اسلحه‌شان لغو می‌گردد و متقاضیان جواز اسلحه تا زمانی‌که تصدیق از وزارت مالیه مبنی بر شفافیت مالیاتی به این وزارت نیاورند، جواز اسلحه برای‌شان توزیع نخواهد گردید».

این وزارت علاوه کرد: «وزارت امور داخله و پولیس ملی با این کار نه تنها مسئولیت خویش را در ازدیاد عاید ملی انجام خواهد داد، بلکه در پیدا کردن سرنخ سرمایه‌های مبهم، تشریح ناشده و دور از نظام مالیاتی افغانستان نیز گام خواهد برداشت».

این وزارت دیروز شنبه نیز هشدار داد، افراد غیردولتی حق ندارند محافظین‌شان را در «بادی» موترها انتقال دهند.

این وزارت تاکید کرد: «افراد و شخصیت‌های خارج از ارگان‌های دفاعی و امنیتی اجازه استفاده برای محافظت و بدرقه از اسلحه نیمه ثقیل یعنی راکت، پیکا و دهشکه را نه بالای موتر و نه هم در منازل خویش دارند».

قابل ذکر است که با آغاز کار امرالله صالح به عنوان سرپرست وزارت امور داخله افغانستان، اقدامات پولیس علیه افرادی که به جرایم مختلف جنایی متهم هستند افزایش یافته است.