.
.
.

هشدار وزارت داخله افغانستان به افراد غیردولتی دارای محافظ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان روز شنبه 12 ژانویه هشدار داد، افراد غیردولتی حق ندارند محافظین شان را در «بادی» موترها انتقال دهند.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، نجیب دانش سخنگوی این وزارت گفت: «با جدیت و وضاحت ابلاغ می گردد که اشخاص غیر دولتی خارج از قوای مسلح یعنی (وزارت دفاع ملی، وزارت امورداخله و ریاست عمومی امنیت ملی) حق ندارند محافظین خویش را در بادی موترهای پیکپ، دادسن، رنجر و یا هم نوع آن انتقال دهند.

افراد و شخصیت های خارج از ارگان های دفاعی و امنیتی اجازه استفاده برای محافظت و بدرقه از اسلحه نیمه ثقیل یعنی راکت، پیکا و دهشکه را نه بالای موتر و نه هم در منازل خویش دارند».

دانش افزود، کسانی که از این امر سرپیچی کنند با برخورد جدی نیروهای پولیس روبرو خواهند شد و پولیس صلاحیت شلیک را دارد.

نجیب دانش تاکید کرد: «کسانیکه شک دارند که این امربالای شان تطبیق نمی گردد و خلاف هشدارقبلی ما محافظین خویش را با سلاح های شان بشکل وحشت ناک آن در بادی های موترهای خویش انتقال میدهند. قطعات خاص پولیس در حمایت از پولیس کابل درحالت احضارات درچندین گوشه شهر مستقرشده اند تا در صورت عدم اطاعت از دستور پولیس و سرپیچی از آن به کمک پولیس محل شتافته و افراد متذکره را خلع سلاح و با آنها برخورد جدی نمایند».

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در مورد نشر لیست 16 نفری گفت: «اگر تا 24 ساعت افراد باقی مانده شامل لست 16 نفری، خود به پولیس و بطور مشخص به ریاست عمومی مبارزه با جرایم وزارت امورداخله مراجعه نکنند، حساب های بانکی شان مسدود و ممنوع خروج می‌شوند».

قابل ذکر است که با آغاز کار امرالله صالح به عنوان سرپرست وزارت امور داخله افغانستان، اقدامات پولیس علیه افرادیکه به جرایم مختلف جنایی متهم هستند افزایش یافته است.