.
.
.

شاهراه سالنگ افغانستان دوباره به روی ترافیک باز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهراه سالنگ افغانستان بامداد امروز شنبه 12 ژانویه دوباره به روی ترافیک باز شد. این شاهراه دیشب به دلیل برف کوچ و برف باری شدید بسته شده بود.

عبدالبصیر حبیبی، مسئول حفظ و مراقبت سالنگ‌ها، به روزنامه هشت صبح گفته است، تاکنون چهار برف‌کوچ در سالنگ جنوبی اتفاق افتاده است که تلفاتی در پی نداشته است.

حبیبی افزود که از ساعت 7 جمعه‌شب گذشته شاهراه سالنگ به دلایل چون وقوع توفان، برف‌باری شدید، وزش تندباد و محدود شدن ساحه دید راننده‌ها به روی ترافیک مسدود شد و در پی آن تمامی مسافران به خانه‌های مصوون و اضطراری انتقال یافتند.

به گفته وی، پس از آن‌که شاهراه سالنگ‌ مسدود شد، چهار برف‌کوچ نیز در سالنگ جنوبی اتفاق افتاد که تلفاتی در پی نداشت. حبیبی تصریح کرد که برف‌باری در سالنگ شمالی جریان دارد.

مسوول حفظ و مراقبت سالنگ‌ها گفت که تیم‌های برف‌پاکی پس از کاهش توفان‌ها از ساعت پنج صبح امروز شنبه به برف‌روبی آغاز کردند و سرانجام ساعت 9:30 پیش از چاشت امروز شنبه مسیر سالنگ‌ها دوباره به روی ترافیک گشوده شد و اکنون تردد موترها در این مسیر به صورت عادی جریان دارد.

عبدالبصیر حبیبی گفت، تاکنون هفت بار در مسیر سالنگ‌ها برف باریده است و ارتفاع کنونی برف به بیش از یک متر می‌رسد.

سالنگ‌ها از مناطق برف‌گیر افغانستان است. جاده عمومی کابل- شمال از مسیر سالنگ‌ها می‌گذرد. این شاهراه همه ساله در فصل زمستان به صورت موقتی بر روی تردد موترها بسته می‌شود.