.
.
.

ویدیو... خشم کاربران افغان از مجری تلویزیون ایران باعث عذرخواهی او شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاربران افغان در این روزها ویدیویی از علی انصاریان مجری بخش ورزشی یکی از شبکه‌های تلویزیون ایران را دست به دست کرده و واکنش‌های شدیدی به سخنان او از خود نشان می‌دهند.

اصل موضوع از این جا شروع شد که امان الله قیصاری مجری برنامه ورزشی تلویزیون های طلوع و لمر افغانستان بازی ایران و یمن را بصورت زنده گزارش می‌داد.

این بازی روز دوشنبه هفته جاری در چارچوب جام ملت‌های آسیا در استادیوم ورزشی محمد بن راید در کشور امارات متحده عربی برگزار شد.

تلویزیون خصوصی لمر افغانستان تماشاگران زن را در استادیوم ورزشی نشان می داد و امان الله قیصاری مجری این تلویزیون گفت: «این تصاویری را که شما به صورت زنده می‌بینید، ایرانی‌ها با یکی دو دقیقه تاخیر می‌بینند؛ خیلی از این تصاویر را حتی نمی‌بینند».

پس از آن، علی انصاریان بازیکن پیشین باشگاه پرسپولیس و مجری تلویزیون ایران در این مورد واکنش نشان داد و با ادای لهجه مجری تلویزیون افغانستان گفت: «دوست عزیز ما چیزهایی دیدیم که شما اصلا ندیدید. پس یادت هم باشد درباره کشوری حرف می‌زنی که خیلی خیلی هم مدیونش هستی».

این سخنان انصاریان با واکنش‌های بسیار شدید کاربران افغان روبرو شد و آن صحبت های را « نژادپرستانه و توهین آمیز» عنوان کردند.
سید هارون رستگار کاربر افغان نوشت: «بهتر بود آقای انصاریان علیه سانسور خبری در رسانه‌های کشورش اعتراض می‌کرد که یک حقیقت آشکار است به جای این‌که با افکار راسیستی و نژاد پرستی به دیگران می‌تازید. البته اگر جرات این کار را می‌داشت».

عبدالله سلجوقی، کاربر دیگر افغان نوشت: «اونجایی که میگه "داری در مورد کشوری حرف می‌زنی که خیلی خیلی مدیونش هستی" خیلی درد داره».

بهزاد کیانی کاربر افغان نوشت: «قیصاری که خیلی محترمانه و یک واقعیت را گفت بعد منظورش بعضی صحنه‌ها بود که اصلا نمیبینند و انصاریان واقعا خیلی بیجنبگی کرد که همچین عکس العملی نشان داد متاسفم به همچین مجریانی مثل انصاریان...».

در همین حال، مهدی نساجی یکی از کاربران ایرانی در واکنش به کاربران افغان نوشت: «دوستان، حرفهای این انصاریان رو خیلی جدی نگیرید. بی کلاس تر از این حرفهاست که بخواهید به حرفهاش فکر کنید. اگر قرار به مدیون بودن باشه، ما مدیون شماییم. من هم جای شما بودم خیلی ناراحت می شدم و حتما واکنش نشون می ‌دادم. ولی شما تلویزیون ایران رو هم جدی نگیرید.در تلویزیون ایران آدم حسابی کم پیدا می‌شه. ما هم جدی نمی‌گیریم. ارادت».

پس از این واکنش های زیاد، علی انصاریان مجری تلویزیون ایران یک ویدیویی دیگر را در صفحه توییترش پخش کرد و گفت، هدفش گزارشگر تلویزیون افغانستان بوده است و معذرت خواهی کرد.

انصاریان گفت: «اگر باعث ناراحتی بعضی از دوستان افغانستانی شده، از همینجا ازشان عذر می‌خواهم. جرئتش را دارم که عذرخواهی کنم ولی می‌گویم سوتفاهم شده. من حرف و سخنم در باره گزارشگر افغانستانی بود که درباره بازی ایران و یمن صحبت کرد. نباید نظر بده چون هر سازمان و کشوری قانون و اصول خودش را داره».

از سوی دیگر، امان الله قیصاری گزارشگر ورزشی تلویزیون های طلوع و لمر افغانستان گفته است، به یک واقعیت اشاره کرده که سانسور در تلویزیون‌های ایران یک «واقعیت انکارناپذیر است».

قیصاری افزود، هیچ هدفی در این زمینه نداشته فقط خواسته تفاوت میان تلویزیون افغانستان و تلویزیون ایران را آشکار کند.

قیصاری در مورد معذرت خواهی انصاریان گفته است: «اگر عذرخواهی هم کرده، گفته که من فقط جواب گزارشگر را دادم منتها تو با لهجه گزارشگر که نماینده مردم یک سرزمین است، شوخی کردی یا مورد تمسخر قرار دادی و این اصلا کار جالبی نیست».