فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • «کام‌ایر و آریانا نامصون‌ترین خطوط هوایی در جهان»

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  وبسایت رده‌بندی خطوط هوایی جهان روز دوشنبه 7 ژانویه در گزارش تازه‌اش اعلام کرد که شرکت‌های هوایی کام‌ایر و آریانا افغانستان نامصون‌ترین خطوط هوایی در سال 2019 شناخته شده‌اند.

  به گزارش خبرگزاری هشدار به نقل از نظرسنجی وبسایت رده‌بندی خطوط هوایی جهان، از میان 405 شرکت هوایی که مورد بررسی قرار گرفته، 20 شرکت هوایی به عنوان مصون‌ترین و 10 شرکت به عنوان نامصون‌ترین شرکت‌ها شناسایی شده‌اند.

  براساس این گزارش، خطوط هوایی نیوزیلند، امریکن، آسترین، برتیش، امارات، سنگاپور و یونایتد پس از کوانتس استرالیا در رده مصون‌ترین خطوط و شرکت‌های هوایی شناسایی شده است.

  در همین حال، خط هوایی کوپا در امریکای لاتین منظم‌ترین خط هوایی که پروازهایش به موقع و دقیق انجام می‌شود شناسایی شده است.

  همچنان میدان‌هوایی (فرودگاه) هانیده در توکیو جاپان منظم‌ترین و دقیق‌ترین میدان‌هوایی شناخته شد که منظم‌ترین پرواز‌های هوایی را در جهان دارد.

  شرکت هوایی کام‌ایر یک شرکت هوایی خصوصی در افغانستان است که در سال 2003 از سوی یکی از تاجران افغان در کابل ایجاد شد و در حال حاضر پروازهای داخلی و خارجی به برخی از کشورهای آسیایی دارد.

  قابل ذکر است که حدود 4 سال قبل امارات متحده عرب نیز پروازهای هواپیمای این شرکت هوایی را به شهر دبی قطع کرد و دلیل آن را غیرمصون بودن این خطوط هوایی خواند.

  شرکت هوایی آریانا یک شرکت دولتی افغانستان است که در سال 1955 با همکاری مشترک شرکت Indamer Co. Ltd و حکومت افغانستان ایجاد شد و فعلا در بیشتر از کشورهای منطقه پرواز دارد.

  اما اداره هوانوردی ملکی افغانستان در واکنش به این گزارش در خبرنامه‎ای آن را «غیرواقعی» خوانده و گفت که این وبسایت بدون آگاهی از وضعیت شرکت‌های هوایی این کشور و بدون اجرای سروی، این رتبه بندی را انجام داده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران