.
.
.

داوودزی: هماهنگ‌سازی تلاش‌‌های منطقه در مورد صلح هدف اصلی سفرم به پاکستان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد عمر داوودزی، رییس دبیرخانه شورای عالی صلح و نماینده رییس جمهوری افغانستان در امور منطقه‌ای، امروز سه‌شنبه 8 ژانویه سفر چهار روزه‌اش را به پاکستان آغاز کرد.

داوودزی گفته است، هدف اساسی سفرش به پاکستان، هماهنگ ساختن تلاش‌های منطقه‌ای در رابطه به روند صلح کابل می‌باشد.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، سید احسان طاهری، سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان گفت، آقای داوودزی سفرش را به پاکستان امروز سه‌شنبه آغاز کرد و این سفر چهار روز طول می‌کشد.

طاهری افزود، قرار است داوودزی در این سفر با وزیر امور خارجه و رییس ستاد ارتش پاکستان و همچنان با چهره‌های سیاسی و دینی پاکستان که بر حوادث افغانستان تأثیرگذار هستند نیز گفت‌وگو کند.

سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان علاوه کرد، همکاری پاکستان در شکل‌گیری یک اجماع منطقه‌ای در مورد صلح و حمایت اسلام‌آباد از آغاز مذاکرات صلح حکومت افغانستان با طالبان محور اصلی سفر داوودزی را تشکیل می‌دهد.

قابل ذکر است که در این روزها بحث صلح افغانستان با گذشت هر روز جدی‌تر می‌شود و تلاش‌های داخلی و خارجی بمنظور ختم جنگ در این کشور شکل گرفته است.

فیض فرهمند، استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار العربیه گفت: «طالبان تلاش دارند که پس از مذاکرات صلح، اقتدار و امتیازشان در ساختار سیاسی افغانستان تضمین شود به همین دلیل با گروه‌های وارد مذاکرات صلح می‌شوند که بیشترین صلاحیت را داشته باشد».

فرهمند افزود، احزاب سیاسی افغانستان باید بالای حکومت فشار بیاورند که از این فرصت صلح بصورت درست استفاده کند و نگذارد که این فرصت صلح قربانی تضادهای منافع کشورهای منطقه و جهان شود.