.
.
.

ترامپ: روسیه و پاکستان باید در افغانستان بجنگند نه امریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا به تازگی اعلام کرد، روسیه و پاکستان باید در افغانستان بجنگند نه امریکا.

شماری از فعالان نظامی افغانستان در این زمینه واکنش نشان داده و گفتند براساس امضا پیمان امنیتی کابل – واشنگتن، امریکا در قبال اوضاع افغانستان مسئول است.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، محمد رادمنش فعال نظامی و سخنگوی پیشین وزارت دفاع ملی افغانستان روز پنج شنبه 3 ژانویه 2019 گفت امریکا باید به امضا پیمان امنیتی با کابل وفادار باشد.

رادمنش افزود، در امضا پیمان امنیتی کابل – واشنگتن، تمام مسئولیت های امریکا در قبال وضعیت امنیتی افغانستان مشخص گردیده و باید به آن متعهد باشد.

او تاکید کرد، افغانستان در حال حاضر در نیمه راه رسیده و به حمایت نیاز دارد، امریکا باید در این زمینه به تعهدش باقی بماند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا روز چهارشنبه 2 ژانویه در نشست کابینه‌اش اعلام کرد، باید پاکستان و روسیه در افغانستان بجنگند نه امریکا.

ترامپ تاکید کرد: «طالبان دشمنان ما اند. داعش دشمنان ما اند. چهار پنج هفته پیش به جنرال‌های ما یک ساحه را نشان دادم که در آن طالبان اینجا اند و داعش اینجا و هردو با هم می‌جنگند. من گفتم که چرا نمی‌گذاریم که آنها با هم بجنگند؟ چرا ما در این میان وارد می‌شویم؟».

رییس جمهوری امریکا علاوه کرد، گروه‌های طالبان و داعش در بخش های افغانسان باهم جنگ می کنند و امریکا نباید در این زمینه وارد عمل شود.

دونالد ترامپ در مورد جنگ افغانستان گفت: «هند در آنجا است. روسیه در آنجا است. روسیه زمانی اتحاد جماهیر شوروی بود،‌ افغانستان آن را روسیه ساخت به‌خاطری که جنگ افغانستان آنها را ورشکست ساخت. پاکستان در آنجا است. آنها باید در آنجا(افغانستان) بجنگند. روسیه باید در آنجا بجنگند».