.
.
.

وزارت داخله افغانستان: گشت های سیار جایگزین پاسگاه های ثابت امنیتی می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان روز دوشنبه 31 دسامبر اعلام کرد، پاسگاه‌های ثابت امنیتی در شهر کابل که مؤثریت نداشته برداشته می‌شود و گشت های سیار و ناگهانی افزایش می‌یابد.

وزارت امور داخله افغانستان امروز یکشنبه با نشر خبرنامه‌ای نوشت: «به خاطر ايجاد امنيت روانی واقعی به شهريان کابل، توسل به شيوه جديد تامين امنيت، توسعه بخش‌های غير علنی و زير پوشش برای پوليس، غافل گيرسازی جنايتکاران وايجاد تحرک و سرعت در اقدام، وزارت امورداخله عملا برداشتن پوسته های ثابت را که موثريت نداشتند آغاز نموده و درعوض گزمه‌های سيار و ناگهانی را افزايش داده است».

این وزارت در خبرنامه‌اش نوشته است، این روند در ناحیه 11 شهر کابل تکمیل و در سراسری افغانستان تطبیق می‌گردد.

این وزارت خطاب به مردم افغانستان گفته است، نیروهای پولیس حق شلیک را دارند و به امر آن‌ها «احترام کنید».

در این خبرنامه آمده است: «از شهريان کابل تقاضا داريم تا با گزمه‌های شهری همکاری نمايند و موارد مشکوک را مانند قبل گزارش دهند. اين روش علاوه بر ايجاد موثريت در مديريت وقت و منابع، نيرو پوليس را از حالت قابل پيش بينی و آسيب پذيري بيرون ساخته و شبکه‌های جنايت کار را سرگردان و مخشوش ساخته است. پوليس حق فير دارد به اوامرپوليس احترام کنيد».

وزارت امور داخله افغانستان قبلاً نیز به تمام کارمندان این وزارت دستور داده بود که حق ندارند در مورد صلح و سیاست نظر بدهند و با لباس رسمی به سفارت خانه‌های خارجی رفت و آمد کنند و همچنان هیچ کارمندان این وزارت اجازه ندارد با لباس رسمی و اسلحه به مجالس عروسی، شیرینی خوری، خرید از بازار و ... بروند.

این محدودیت‌ها زمانی به وجود آمد که امرالله صالح هفته گذشته وظیفه جدیداش را به عنوان سرپرست وزارت امور داخله افغانستان آغاز کرد.