.
.
.

کارمندان وزارت داخله افغانستان حق نظر دادن در مورد صلح و سیاست را ندارند

وزارت داخله افغانستان: کارمندان با لباس رسمی به محافل و خرید به بازار نروند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان روز یکشنبه 30 دسامبر اعلام کرد که هیچ کارمند این وزارت حق ندارد در مورد مذاکرات صلح و سیاست خارجی این کشور ابراز نظر کند.

وزارت امور داخله افغانستان با نشر خبرنامه‌ای نوشت: « به تمام رده‌های رهبری وزارت امور داخله هدایت داده می‌شود که :

1. وظایف وزارت امور داخله و پولیس مشخص است بنا بر اين از ابراز نظر، تبصره و تحلیل در مورد آشتی و صلح با دشمن ابآ ورزند زیرا بحث مذاکره در حیطه صلاحیت رهبری دولت است نه نیروهای مسلح و این مباحث هیچ تاثیری بر ساختار، اهداف و برنامه‌های انکشافی وزارت امور داخله ندارد.

2. به تمام منسوبین وزارت امور داخله و پولیس هدایت داده می‌شود که از ابراز نظررسانه‌ی در مورد سیاست خارجی دولت اسلامی افغانستان ابا ورزند. بحث در مورد سیاست خارجی افغانستان در حیطه صلاحیت منسوبین وزارت داخله نیست.

3. بمنظور جلوگیری از هدررفتن منابع و امکانات وزارت امور داخله و سو استفاده از موقف و ایجاد کیش شخصيتی، شهرت‌طلبی و شبکه سياسی هدایت داده می‌شود که هیچ یک از ملاقات‌های وزارت امور داخله به شمول ملاقات‌های وزیر با سفرا ، رهبران سیاسی و رهبران قومی به مقاصد تبليغاتی عکاسی و فلمبرداری نگردد. ممنوع التصویر بودن رویداد ‌ای این چنینی از وزیر تا سرباز بر همه قابل اعمال است.

وزارت امور داخله افغانستان قبلاً نیز به تمام کارمندان این وزارت دستور داده بود که حق ندارند با لباس رسمی به سفارت خانه‌های خارجی رفت و آمد کنند و همچنان هیچ کارمندان این وزارت اجازه ندارد با لباس رسمی و اسلحه به مجالس عروسی، شیرینی خوری، خرید از بازار و ... بروند.

این محدودیت‌ها زمانی به وجود آمد که امرالله صالح هفته گذشته وظیفه جدیداش را به عنوان سرپرست وزارت امور داخله افغانستان آغاز کرد.