.
.
.

امیدواری به بهبود امنیت با تغییرات در نهادهای امنیتی افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با تعیین شدن امرالله صالح به عنوان سرپرست وزارت امور داخله افغانستان و اسدالله خالد به عنوان سرپرست وزارت دفاع ملی این کشور، امیدواری‌های زیاد شهروندان این کشور برای بهبود امنیت بوجود آمده است.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، فعالان نظامی و سیاسی این کشور می‌گویند، این دو چهره از تجربه‌های خوبی امنیتی و استخباراتی برخوردار اند و امیدواری برای بهبود امنیت وجود دارد.

اکبرجان آرزومند، فعال سیاسی در افغانستان گفت، امرالله صالح و اسدالله خالد با برنامه‌ای که اعلام کرده‌اند با عملی شدن آن تغییرات مثبت به وضعیت امنیتی کشور رخ خواهد داد.

آرزومند افزود: «کاش این تغییرات در نهادهای امنیتی چند سال پیش بوجود می‌آمد و وضعیت امروز افغانستان در این حالت نمی رسید. باید به نیروهای امنیتی صلاحیت داده شوند.»

او تاکید کرد، کسانی که به حاکمیت ملی، قانون و ارزش‌های ملی آسیب می‌زنند باید با آنها جدی مبارزه شوند تا غرور و اقتدار این کشور بیشتر زیرپا نشود.

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان دیروز شنبه کارش را رسماً آغاز کرده و تاکید کرد که نیروهای ارتش از حالت دفاعی به حالت تهاجمی تبدیل خواهند شد و «تروریستان» در لانه‌هایش مورد هدف قرار خواهند گرفت.

خالد تاکید کرد، شعار «سر می‌دهیم ولی سنگر نمی‌دهیم» باید به شعار «سرش را می‌زنیم و سنگرش را می‌گیریم» تغییر کند و سربازان افغان باید در مقابل « دشمن خشن و بی رحم» باشند؛ اما از افراد غیرنظامیان دفاع نمایند و رفتار مناسب با اسیران داشته باشند.

از سوی دیگر، امرالله صالح نیز هفته گذشته کارش را به عنوان سرپرست وزارت امور داخله افغانستان آغاز کرده و تاکید، تغییرات اساسی در این وزارت رخ خواهد داد.

امرالله صالح در زمان شروع وظیفه جدیدش گفت: «آرزو دارم روزی که از این سمت کنار می‌روم مردم به من دوتا صفت بدهند، خادم بی‌ریا برای مردم بود و وزیر بی‌رحم در برابر جنایت کار و دشمن وطن».

قابل ذکر است که امرالله صالح و اسدالله خالد به چهره‌های ضد پاکستان و ضد طالبان مشهور هستند و هر دو در گذشته به عنوان رییس عمومی امنیت ملی افغانستان وظیفه انجام داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم