.
.
.

خالد: کتله‌های قومی و امتیازات قومی دیگر در وزارت دفاع وجود نخواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اسدالله خالد، سرپرست جدید وزارت دفاع ملی افغانستان روز شنبه 29 دسامبر در مراسم معرفی‌اش گفت که کتله‌های قومی و امتیازات قومی در وزارت دفاع این کشور دیگر وجود نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، خالد امروز شنبه در مراسم معرفی اش در وزارت دفاع ملی این کشور گفت: «هماهنگی میان وزارت دفاع، وزارت امور داخله، ریاست عمومی امنیت ملی و فرماندهی حمایت قاطع از این به بعد بیشتر خواهد شد.»

اسدالله خالد افزود: «ما نقشه افغانستان را می بینیم. کتله های قومی و امتیازات قومی در وزارت دفاع وجود نخواهد داشت. افراد شایسته برای ما مهم است نه هویت قومی.»

او تاکید کرد: «به سربازان وطن اطمینان می‌دهم که دیگر سرباز زخمی در میدان جنگ نخواهد ماند و برای انتقال آنان به شفاخانه از تمام امکانات استقاده خواهم شد.»

سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان گفت، سربازان امریکایی و ناتو برای آموزش و مشوره دهی به نیروهای امنیتی افغان در افغانستان هستند اما مالک اصلی این کشور سرباز افغان است.

او به روند صلح افغانستان اشاره کرده گفت، تمام سربازان افغان از روند صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت می‌کنند.

حکومت افغانستان هفته گذشته اسدالله خالد را به عنوان سرپرست و نامزد وزیر دفاع ملی و امرالله صالح را به عنوان سرپرست و نامزد وزیر امور داخله این کشور تعیین کرد.

اسدالله خالد و امرالله صالح به چهره‌های ضد پاکستان و ضد طالبان مشهور هستند و هردو قبل از این به عنوان رییس عمومی امنیت ملی افغانستان ایفای وظیفه انجام کرده‌اند.