.
.
.

امریکا: برای فعلاً سربازان ما در افغانستان کاهش نمی‌یابند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گارت مارکیس، سخنگوی شورای امنیت ملی امریکا روز جمعه 28 دسامبر گفت، دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا تصمیم ندارد تا نیروهایش را در افغانستان کاهش دهد.

براساس گزارش خبرگزاری بلومبرگ، مارکیس گفته است: «رییس جمهور قصد ندارد که تا حضور نظامی ارتش امریکا را در افغانستان کاهش دهد و او به وزارت دفاع دستور آغاز روند خروج نیروهای امریکایی را از افغانستان نداده است.»

در همین حال، جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای خارجی وابسته به ناتو در افغانستان در سفری به ولایت ننگرهار در شرق این کشور گفت، تا کنون دستور کاهش سربازان امریکایی را دریافت نکرده است.

اسکات میلر افزود: «نخست می‌خواهم به شما اطمینان دهم که من دستوری دریافت نکرده ام؛ هیچ چیزی تغییر نکرده است. امروز مانند دیروز است و فردا هم همین گونه خواهد بود. اما اگر دستوری بگیرم، مهم است بدانید که ما هنوز هم با نیروهای امنیتی افغانستان هستیم. حتا اگر مجبور باشیم که نیروهای مان را کاهش دهیم باز هم درست خواهد بود. ما کارهایی را که شما می‌خواهید انجام داده خواهیم توانست.»

روزنامه امریکایی وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام امریکا اخیراً گزارش داده بود، رییس جمهوری امریکا تصمیم دارد تا بیش از هفت هزار سربازش را تا چند هفته دیگر از افغانستان بیرون کند.

قابل ذکر است که امریکا در حال حاضر 14 هزار سرباز در افغانستان دارد و این سربازان در بخش های آموزش و مشوره دهی سربازان افغان فعالیت دارند.