.
.
.

پولیس افغان از این پس نمی‌تواند با لباس رسمی به محفل عروسی برود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان روز جمعه 28 دسامبر اعلام کرد، هیچ سرباز پولیس حق ندارد با لباس رسمی پولیس به محافل عروسی، شیرنی‌خوری و ... برود.

براساس گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، نجیب دانش سخنگوی این وزارت امروز جمعه گفت، از این به بعد هیچ کارمند وزارت امور داخله این کشور حق ندارد با لباس رسمی پولیس و اسلحه به محافل غیر کاری برود.

دانش افزود: «بخاطر ايجاد فرهنگ موثر مديريتی و رهبری به تمام منسوبين وزارت امور داخله و پوليس شروع از مقام وزارت الی سرباز امر می‌گرد که با لباس و اسلحه پوليس در محافل عروسی، شيرنی خوری، فاتحه‌خوانی در مساجد و خريد برای خانواده از بازار اشتراک نکنند . سر پيچی از اين امر معنای تمرد نظم‌شکنی، لطمه زدن به وقار پوليس و بی‌حرمتی به يونفورم تلقی می‌گردد. مرتکبين آن منجر به اقدام بر مجازات انظباطی گرديده درج سوانح آن می‌گردد.»

وزارت امور داخله افغانستان همچنین روز گذشته اعلام کرد که کارمندان این وزارت حق ندارند، اطلاعات و عکس‌های این وزارت را در شبکه‌های اجتماعی نشر کنند.

این وزارت اعلام کرد: «هیچ منسوب وزارت امور داخله نمی‌تواند موارد آتی را از طریق رسانه‌های اجتماعی، چاپی و تصویری نشر و پخش کند:

1 فرامین و احکام مقامات ذیصلاح مبنی بر تقرر، تبدیلی، ترفیعات و سایر موارد احوال ذاتی و عرایض.
2. اسرار، معلومات، استقامت های وظیفوی و نحوه عملیات ها و سایر موارد مربوط به تحرکات نیروهای پولیس ملی.
3. نحوه بازرسی، تحقیق دوسیه های جنایی، دستاوردها و سایر موارد مربوط به عملیات ضد جرایم.
4. انتقاد از رهبری و قدمه های مافوق برحال و انفصال شده.
5. اشتراک در بحث های رسانه یی و استفاده از معلوماتی که منسوب پولیس در حال حاضر و یا قبلآ به آن دسترسی داشته اند.
6. اظهار نظر در مورد بحران های احتمالی در سطوح مختلف.
7. تصاویر وسایط، اسلحه و تجهیزات.
8. تصاویر و ویدیوی دفاتر، قرارگاه ها، پاسگاه ها و تاسیسات پولیس ملی.
9. عکس های انفرادی و دسته¬جمعی ملبس به یونیفورم پولیس ملی.
10. همرسانی مراسم چپن اندازی، دریافت تحایف و تبریکی.
11. منسوبین وزارت امور داخله صرفا به گونه دواطلبانه می توانند اوامر، هدایات، رهنمودها، اعلامیه ها و پیام ها وزارت را از طریق صفحات مجازی شان همرسانی کنند.
12. منسوبين وزارت امورداخله مي توانند عرايض، پيشنهادات و مشکلات خودرا از مجراي معين و پيش بيني شده ي آن به قدمه هاي شان برسانند.

پس از تکثیر این امر، تمامی منسوبین وزارت امور داخله مکلف به رعایت آن بوده و در صورت تخطی و امتناع از موادات ذکر شده از وظایف‌شان برکنار می‌شوند. ریاست مطبوعات، ریاست‌های عمومی استخبارات و تفتیش مکلف‌اند تا از تطبیق این امر کنترول و نظارت نموده از اجرات خود به مقام وزارت گزارش دهند».

قابل ذکر است که امرالله صالح، سرپرست وزارت امور داخله افغانستان روز چهارشنبه هفته جاری کارش را رسماً آغاز کرد و چنین محدودیت‌ها را برای کارمندان این وزارت ایجاد نمود.

نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله افغانستان
نجیب دانش سخنگوی وزارت داخله افغانستان

امرالله صالح گفته است که این تصمیم برای حفظ هویت، جایگاه و غرور سربازان پولیس افغانستان گرفته شده است.