.
.
.

درگیری در کابل پس از هفت ساعت پایان یافت؛ 43 کشته و 25 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان روز سه شنبه 25 دسامبر رسماً تایید کرد، در حملات انتحاری در شهر کابل 43 نفر کشته و 25 نفر دیگر زخمی شدند.

اما نجیب دانش، سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، در این رویداد 25 نفر به شمول یک زن کشته و 20 نفر دیگر به شمول دو سرباز پولیس زخمی شدند.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، دانش افزود، درگیری میان مهاجمان انتحاری و نیروهای امنیتی در دو ساختمان دولتی در شهر کابل بعد از ظهر دیروز دوشنبه آغاز شد و پس از هفت ساعت پایان یافت.

سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان علاوه کرد، یک حمله انتحاری حوالی ساعت 3:15 بعد از ظهر به وقت کابل در حوزه شانزدهم امنیتی این شهر رخ داد و سه مهاجم دیگر وارد ساختمان های وزارت فواعد عامه و معینیت شهدا و معلولین شدند که در جریان درگیری پنج انفجار دیگر رخ داد.

او افزود، درگیری میان مهاجمان انتحاری و نیروهای امنیتی افغان تا ساعت 10 دیشب ادامه داشت و 357 نفر دیگر که در محل رویداد گیرمانده بودند نجات داده شدند.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این رویداد مرگبار را به عهده نگرفته است.

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه ای نوشت: «ترورییستان توانایی مبارزه‌ رودررو با نیروهای امنیتی و دفاعی افغان را ندارند و با پنهان کردن شکست‌شان بر غیرنظامیان، تأسیسات عامه و به آن اداره‌یی که برای خانواده‌های شهیدان و معلولین خدمات ارایه می‌کرد، حمله کردند، مگر آن‌ها هرگز از راه وحشت به اهداف شان نمی‌رسند».

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت افغانستان هم با نشر خبرنامه ای نوشت: «طالبان جنایت‌کار باید بدانند که با هر حمله‌یی که علیه مردم ما انجام می‌دهند، عزم ما برای ازبین بردن آن‌ها بیشتر تقویت می‌شود».