.
.
.

وزیر خارجه پاکستان: منطقه مسئولیت دارد تا صلح افغانستان را به موفقیت برساند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان بامداد امروز دوشنبه 24 دسامبر وارد کابل شد و در دیدار با وزیر امور خارجه افغانستان گفت، کشورهای منطقه مسئولیت دارند که روند صلح این کشور را به موفقیت برسانند.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، قریشی «بر سیاست عدم مداخله کشورش در امور داخلی افغانستان» تاکید کرده و افزود: «پاکستان برای برقراری صلح در افغانستان تلاش دارد و صلح و ثبات در کابل به نفع اسلام آباد است».

در همین حال، صلاح الدین ربانی وزیر امور خارجه افغانستان گفت: «پس از ده روز این دومین سفر وزیر امور خارجه پاکستان به افغانستان است و این نشان می دهد که روابط کابل – اسلام آباد در حال بهتر شدن است».

ربانی تاکید کرد، حکومت افغانستان خواهان مذاکرات مستقیم با نمایندگان طالبان می باشد.

از سوی دیگر، وزیر امور خارجه پاکستان با محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان هم دیدارو در مورد روابط دو جانبه و روند صلح به رهبری افغان ها گفت‌وگو کرد.

قابل ذکر است که وزیر امور خارجه پاکستان نزدیک به دو هفته پیش در نشست سه جانبه میان پاکستان، افغانستان و چین وارد کابل شده بود.

شاه محمود قریشی در آن سفر گفته بود: «ما پیام صلح و دوستی آورده ایم.بیایید دیوار بی اعتمادی را از میان برداریم».

او تاکید کرد، پاکستان آماده است افغانستان را در تمام مسایل کمک کند و از گروه‌های درگیری جنگ این کشور هم خواست به صلح بپیوندند.