.
.
.

آیا سفر وزیر خارجه پاکستان با تعیین خالد و صالح در نهادهای امنیتی افغانستان ارتباط دارد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان روز دوشنبه 24 دسامبر وارد شهر کابل شد و در دیدار با مقام‌های افغانستان «بر سیاست عدم مداخله کشورش در امور داخلی افغانستان» تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، بیشتر کاربران افغان در شبکه‌های اجتماعی در مورد سفر وزیر امور خارجه پاکستان به کابل واکنش نشان داده و مدعی شدند که این سفر شاه محمود قریشی با تعیین اسدالله خالد به عنوان سرپرست وزارت دفاع ملی و امرالله صالح به عنوان سرپرست وزارت امور داخله این کشور ارتباط دارد.

ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه هفته جاری اسدالله خالد را به عنوان نامزد وزیر دفاع ملی و امرالله صالح را به عنوان نامزد وزیر امور داخله این کشور معرفی کرد.

اما بیشتر کاربران افغان نوشتند، وزیر خارجه پاکستان هم پس از این تغییرات در نهادهای مهم امنیتی افغانستان به کابل سفر کرد.

اسدالله خالد و امرالله صالح در گذشته به عنوان رییس عمومی امنیت ملی افغانستان وظیفه انجام داده اند و هردو به چهره‌های ضد پاکستان و ضد طالب مشهور می‌باشند.

بیشتر کاربران افغان نوشته اند، پاکستان همواره سخنان شیرین در بخش همکاری با افغانستان را می‌زند اما عمل نمی‌کند.

شمس بهرامی یکی از کاربران افغان نوشت: «گفته‌های شیرین است عمل وجود ندارد. زمستان به این حرف‌ها می‌گذرد در بهار و تابستان قیامت برپا می‌شود».

اما شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان بتاریخ 15 دسامبر امسال هم به هدف اشترک در نشست سه جانبه افغانستان، پاکستان و چین وارد کابل شده بود و گفت: «ما پیام صلح و دوستی آورده ایم. بیایید دیوار بی اعتمادی را از میان برداریم».

قریشی تاکید کرد: «ما اگر متحد باشیم می توانیم تروریزم را شکست بدهیم. و گروه های که نمی خواهند که صلح در منطقه بیاید و باید در برابر آن گروه ها ایستاد شویم. بیایید یکدیگر خود را ملامت نسازیم و این به نفع هیچ کس نیست و ما اینجا آمدیم که بیاید با هم در راستای اقتصاد و تجارت کار کنیم».

او علاوه کرد، باید تلاش شود تا اعتماد از دست رفته را دوباره احیا گردد، «ما بیشتر به این دلیل به افغانستان آمدیم تا اعتماد بسازیم و اعتماد از دست رفته را دوباره احیا کنیم».