.
.
.

انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری در غزنی افغانستان باهم برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز دوشنبه 17 دسامبر اعلام کرد که انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی در جنوب این کشور با انتخابات آینده ریاست جمهوری در یک روز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، گلاجان عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات این کشور در یک نشست خبری در کابل گفت، بودجه عملیاتی و آمادگی تخنیکی برای انتخابات ولایت غزنی گرفته شده است.

صیاد افزود، نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی ولایت های باقی مانده بزودی اعلام می گردد و این کمیسیون تلاش دارد تا رضایت همه در مورد نتایج انتخابات گرفته شود.

او تاکید کرد، کسانی که براساس مدارک بالای اعضای کمیسیون مستقل انتخابات شکایت دارند می‌توانند به نهادهای عدلی و قضایی افغانستان مراجعه کنند.

رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان علاوه کرد، افراد متقلب در انتخابات پارلمانی باید به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شوند.

از سوی گلبدین حکمتیار، رهبری حزب اسلامی افغانستان دیروز یکشنبه در کابل گفت، انتخابات پارلمانی این کشور یک انتخابات شرم آور بود.

حکمتیار افزود، انتخابات پارلمانی این کشور یک انتخابات شرم آور و با تقلب بوده و آرای بایومتریک نشده باید باطل شوند.

او علاوه کرد، در بیشتر ولایت‌های افغانستان، نامزدان برنده، ناکام شدند و نامزدان ناکام، برنده اعلام شده‌اند.

انتخابات پارلمانی افغانستان بتاریخ 20 و 21 اکتبر امسال در 32 ولایت این کشور برگزار شد و پس از نزدیک به دو ماه، از اعلام نتایج نهایی آن خبری نیست.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان تا کنون نتایج ابتدایی انتخابات ولایت‌های غور، بادغیس، بامیان، فراه، دایکندی، جوزجان، ارزگان، نیمروز، زابل، پنجشیر، کاپیسا، لغمان، پروان، تخار، خوست، سمنگان، کنر، میدان وردک، نورستان، سرپل، هرات، قندهار، هلمند و قندوز را اعلام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم