.
.
.

امارات متحده عرب حمایت‌اش را از گفتگوهای صلح افغانستان اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شیخ عبدالله بن زاید آل‌نهیان وزیر امور خارجه امارات متحده عرب روز دوشنبه 17 دسامبر 2018 در دیدار با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در ابوظبی، بر حمایت‌اش از گفتگوهای صلح افغانستان تاکید کرد.

براساس خبرنامه وزارت امور خارجه امارت متحده عرب، وزیر امور خارجه این کشور تلاش‌هایش برای کمک به بازگرداندن امنیت، ثبات و صلح در افغانستان تایید کرد.

شیخ عبدالله بن زاید آل‌نهیان گفت، امارات متحده عربی همواره از روند صلح افغانستان حمایت و خواهان تقویت ثبات و صلح در سراسر جهان است.

در همین حال، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده برای صلح افغانستان تلاش‌های انسان‌دوستانه امارات در حمایت از مردم افغانستان را ستود.

حدود پنج ماه قبل، چهار کشور افغانستان، ایالات متحده امریکا، پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عرب نشستی را برای صلح در ابوظبی برگزار کردند که در این نشست دربارۀ روند صلح افغانستان، مبارزه با «هراس‌افگنی» و همکاری‌های منطقه‎یی بحث شد.

قابل ذکر است که امارات متحده عرب یکی از کشورهای کمک کننده افغانستان شمرده می‌شود، همچنان این کشور قرار است نیروهای ویژه برای افغانستان بفرستد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان 6 ژوئن 2018 اعلام کرد که قرار است نیروهای ویژه امارات متحده عرب، در چوکات ماموریت حمایت قاطع به هدف آموزش، مشوره‌دهی و حمایت نیروهای امنیتی به افغانستان اعزام شوند.