.
.
.

کوریای جنوبی بیش از دو میلیون دالر به اطفال و زنان افغانستان کمک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان (یونسیف) روز یکشنبه 16 دسامبر اعلام کرد که کشور کوریای جنوبی 2.2 میلیون دالر امریکایی را به آسیب پذیرترین اطفان و زنان افغانستان کمک کرد.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، ادیلی خدر، نماینده یونسف در افغانستان گفت، وزارت امور خارجه کوریای جنوبی با دفتر یونسف در این زمینه یک توافقنامه امضا کرده است.

ادیلی خدر اظهار کرد، 21 هزار خانواده که نصف جمعیت آنها را اطفال تشکیل می‌دهد در این کشور بیجا شده‌اند.

او افزود، موجودیت سال ها جنگ، خشونت و فقر از یک طرف و خشکسالی بی‌سابقه از طرف دیگر وضعیت بیشتر خانواده‌های افغان را سخت ساخته است که با این کمک مالی، صحت بیشتر اطفان و زنان در فصل زمستان محافظت خواهند شد.

در همین حال، ری ژا هیونگ، سفیر کوریای جنوبی در کابل گفت: «از اینکه حدود 83 هزار خانواده در سراسر افغانستان به کمک احتیاج دارند تا بتوانند با سرمای طاقت فرسا و گرسنگی در این زمستان سخت مبارزه کنند، بسیار متاثر شدم. کودکانی که از سوتغذیه رنج می‌برند و سیستم دفاعی بدنشان تضعیف شده، نسبت به هوای سرد زمستان آسیب پذیرتر هستند. من از اداره یونیسف بابت کمک‌های اسرع وقت به این کودکان اظهار سپاس می‌نمایم».

دفتر یونسف در کابل در خبرنامه‌ای نوشته است: «برای مقابله با وضعیت سخت زمستان، اداره یونسف به همکاری سخاوتمندانه دونرهایش، برای حدود 21000 خانواده که 58 درصد آنرا اطفال تشکیل می‌دهند و از اثر جنگ‌ها و حوادث طبیعی در ولایت‌های هرات، بادغیس و غور متاثر گشته‌اند، بسته‌های مواد ضروری غیرغذایی شامل کمپل، مواد مورد نیاز خانواده‌گی چون وسایل آشپزخانه، ترپال و لباس‌های زمستانی برای اطفال را توزیع کرده است».

براساس آمار یونیسف در افغانستان، بیش از سه میلیون نفر که شامل حدود 6.1 میلیون کودک می‌شود در سراسر این کشور از بابت خشکسالی‌ها آسیب دیده‌اند، این آمار در فصل زمستان به شش میلیون نفر افزایش خواهد یافت.