.
.
.

وزیر مخابرات: سیستم ترافیک در افغانستان برقی می شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان روز یکشنبه 16 دسامبر یک توافقنامه همکاری با وزیر امور داخله این کشور در زمینه مدرن سازی سیستم ترافیک امضا کرد و گفت، سیستم ترافیک در این کشور برقی می‌شود.

به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان، شهزاد آریوبی در نشست خبری مشترک با وزیر امور داخله این کشور در کابل گفت، ایجاد سیستم الکترونیک مرکزی غرض تسهیل روند مدیریت در ریاست عمومی پولیس ترافیک و مدیریت های ترافیک این کشور گام مفید خواهد بود.

آریوبی افزود، فعال سازی سیستم الکترونیکی در تمامی بنادر افغانستان و وصل آن به سیستم مرکزي ترافیک، نصب کمره های امنیتی روی جاده ها، وصل ادارات ترافیک با مرکز و تمامی ادارات ذیدخل، دیجیتل سازی اسناد ارشیف شده حوادث و جواز رانندگی از جمله اهداف اساسی این توافقنامه می‌باشد.

او علاوه کرد: «ایجاد سیستم الکترونیکی جامع مرکزی برای سیستم ترافیک در سطح افغانستان، سهولت های قابل ملاحظه همچون، صدور جواز سیر، جواز رانندگی، تکس لین، رودپاس الکترونیکی، کنترول کمره های ترافیک، ساده سازی پروسه های ارایۀ خدمات عامه مربوط به ریاست عمومی پولیس ترافیک و مدیریت های ترافیک کشور را در بر خواهد داشت».

از سوی دیگر، ویس احمد برمک، وزیر امور داخله افغانستان در این نشست خبری مشترک گفت، با امضای این توافقنامه، سیستم ترافیک در این کشور برقی می‌شود.

برمک افزود، عملی شدن این توافقنامه برکاهش حوادث ترافیکی و تخطی های ترافیکی در سراسری این کشور کمک خواهد کرد.

براساس گزارش‌ها، بعد از حملات انتحاری، حوادث ترافیکی دومین عامل افزایش تلفات افراد در افغانستان به شمار می‌رود.