.
.
.

تخریب کارخانه پروسس مواد مخدر توسط نیروهای ناتو در فراه افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های امنیتی فراه افغانستان یک‌شنبه 16 دسامبر اعلام کردند که نیروهای ناتو یک کارخانه پروسس مواد مخدر را در این ولایت تخریب کردند.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، محب‌الله محب، سخنگوی پولیس فراه گفته است، هواپیماهای نیروهای حمایت قاطع در روستای «شاگی» ولسوالی «بکوا» این کارخانه پروسس مواد مخدر را تخریب کردند.

قابل یادآوری است که در ماه سپتامبر سال جاری نیز نیروهای ناتو چهار کارخانه تولید مواد مخدر در این ولایت را تخریب کرده بودند. این چهار کارخانه بزرگ پروسس و تولید مواد مخدر در ولسوالی‌های «بکوا و گلستان» این ولایت قرار داشتند.

فراه یکی از ولایت‌های ناامن افغانستان و هم‌مرز با ایران است که طی یک سال گذشته چندین بار مورد حملات تهاجمی افراد گروه طالبان قرار گرفت و هم اکنون نیز افراد وابسته به این گروه در بخش‌هایی از این ولایت حضور فعال دارند. هر چند تاکنون چندین بار از نزد افراد طالبان در این ولایت سلاح‌های ساخت ایران بدست آمده و مقام‌های امنیتی افغان در این ولایت ایران را به حمایت از طالبان متهم کرده‌اند، اکنون گفته شده، طالبان از تولید مواد مخدر در نیز این ولایت یک مقداری از هزینه‌های جنگی‌شان را تامین می‌کنند.