.
.
.

استقبال امریکا از میزبانی پاکستان بخاطر گفتگوی صلح با طالبان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سفارت امریکا در کابل روز شنبه 15 دسامبر 2018 اعلام کرد، واشنگتن از هر اقدام اسلام آباد که به مذاکرات صلح میان طالبان و حکومت افغانستان کمک کند، استقبال می‌کند.

عمران خان، نخست وزیر پاکستان روز جمعه در نشستی در پشاور گفت، اسلام آباد روز دوشنبه هفته جاری میزبان نشست گفتگوی صلح میان نمایندگان حکومت امریکا و طالبان خواهد بود.

براساس گزارش رسانه‌های پاکستانی، عمران خان تاکید کرد، این تصمیم میزبانی گفتگوی صلح به درخواست حکومت امریکا گرفته شده است.

او علاوه کرد، صلح در افغانستان به نفع پاکستان است، با برقراری صلح و ثبات، شهر پشاور به مرکز تجارت و گردشگری تبدیل خواهد شد.

از سوی دیگر، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان روز شنبه 15 دسامبر به هدف اشتراک در نشست سه جانبه میان افغانستان، پاکستان و چین وارد شهر کابل شد و گفت: «ما پیام صلح و دوستی را آورده ایم».

قریشی تاکید کرد: «ما اگر متحد باشیم می‌توانیم تروریسم را شکست دهیم. و گروه‌های که نمی‌خواهند صلح در منطقه بیاید و باید در برابر آن گروه‌ها ایستاد شویم. بیایید یکدیگر خود را ملامت نسازیم و این به نفع هیچ کس نیست و ما اینجا آمدیم که بیاید با هم در راستای اقتصاد و تجارت کار کنیم».

وزیر امور خارجه پاکستان علاوه کرد، باید تلاش شود تا اعتماد از دست رفته دوباره احیا شود، «ما بیشتر به این دلیل به افغانستان آمدیم تا اعتماد بسازیم و اعتماد از دست رفته را دوباره احیا کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم