.
.
.

عبداللطیف پدرام نامزدی‌اش را در انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبداللطیف پدرام، رهبر حزب کنگره ملی افغانستان و عضو پیشین مجلس نمایندگان این کشور امروز شنبه 15 دسامبر اعلام کرد که در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور نامزد خواهد بود.

عبداللطیف پدرام در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشته است: «من، باری نوشته بودم اگر یکه و تنها هم بمانم در برابر شوونیست‌ها خواهم ایستاد. در برابر بی‌عدالتی خواهم ایستاد‌. در برابر اشغالگرها خواهم ایستاد. در برابر خائنین داخلی خواهم ایستاد. اندیشه‌ی ما برای تحقق عدالت ملی و طبقاتی و آزادی میلیون‌ها هوادار به دست آورده است. به توفیق پروردگار و حمایت هواداران قوی تر از هر زمان دیگر وارد میدان خواهم شد. در انتخابات ریاست جمهوری نامزدی خود را اعلام می کنم».

قابل یادآوری است که پدرام در دو دور انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در سال‌های 2004 و 2009 نیز نامزد بود.

وی در ادامه نوشته است: «هر چند می دانم اشغالگرها، دلالان سرمایه، عوامل داخلی و نوکرهای‌شان انتخابات را هدایت می‌کنند. آشکارا می‌گویم هیچ یک از دندان نمایی‌ها برایم اهمیتی ندارد. وارد میدان می‌شوم و با ارایه بدیل‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و موضعگیری‌های قاطعانه بر سر طرح مواضع ام، یکبار دیگر خواب فاشیست‌ها، تیکه داران کثیف قومی ،مزدوران داخلی وخارجی و عوامل و شرف باخته‌گان استعمار را آشفته می‌ساز».

این عضو پیشین مجلس نمایندگان افغانستان که همواره یکی از منتقاد حکومت قبلی و فعلی این کشور بوده گفت: «من شهامت این را دارم و داشته ام که راه‌های ناکوبیده را در بنوردم. رهبران و مبارزان حرکت‌های آزادی بخش ملی با گروه‌های کوچک چریکی، اما با عشق و ایمان سرشار به آزادی و عدالت به نبرد کاخ‌ها و قدرت‌ها رفتند و در برابر جوخه‌های اعدام سرود آزادی خواندند، من با میلیون‌ها همسنگر مبارز و آزادی خواه‌ام، در فضای این همه باز و گسترده نمی‌توانم در برابر بی‌عدالتی ایستاد شوم؟ اگر نتوانم شرم و اندوه بر من. اما می‌توانم و بنا بر این از همه هواداران و مبارزان می‌خواهم به سرعت دست اندرکار جمع‌آوری برای تذکره شوند. میدان را نباید خالی گذاشت. به زودی در کابل در یک کنفرانس خبری مواضع جدید خود را اعلام خواهم کرد».

عبداللطیف پدرام یکی از چهره‌های جنجالی مجلس نمایندگان افغانستان خوانده می‌شود ، وی حدود شش ماه قبل در یکی از نشست‌های که در مخالفت با توزیع شناسنامه‌های الکترونیکی در این کشور برگزار شده بود به جای سرود ملی کنونی افغانستان سرود ملی دوران مجاهدین را پخش کرده و به جای بیرق این کشور بیرقی را با نماد کشور خراسان بلند کرده بود.

وی همچنان تاکید کرده بود که باید نام افغانستان به خراسان تبدیل شود اما این پیشنهاد وی با واکنش‌های زیادی مقام‌های این کشور روبه رو شد.