.
.
.

نیروهای خارجی 20 طالب «مورد حمایت ایران» را در فراه افغانستان کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک منبع امنیتی در ولایت فراه در غرب افغانستان روز پنج شنبه 13 دسامبر تایید کرد، در نتیجه حملات هوایی نیروهای خارجی در این ولایت 20 طالب به شمول دو فرمانده کلیدی این گروه کشته و 15 طالب دیگر زخمی شدند.

مقام های امنیتی ولایت فراه اخیراً گفته بودند که جنگجویان طالبان در این ولایت از سوی دولت ایران مورد حمایت مالی و نظامی قرار می‌گیرند.

این منبع امنیتی به سایت خبری هشدار افغانستان گفت، نیروهای خارجی عصر دیروز چهارشنبه مواضع طالبان را در این ولایت مورد حملات هوایی قرار دادند که مولوی عبدالعزیز و ملاناصر دو تن از فرماندهان کلیدی این گروه نیز میان کشته شدگان هستند.

ولایت فراه در غرب افغانستان با ایران 300 کیلومتر مرز مشترک دارد و یکی از ولایت های خیلی ناامن این کشور به شمار می‌رود.

از سوی دیگر، محمد عارف شاه جهان، والی سابق فراه نیز اخیراً گفته بود که دولت ایران در نقطه صفری میان دو کشور یک اردوگاه برای طالبان دارد و افراد این گروه را آموزش نظامی می‌دهد.

در همین حال، یاسین خان والی هلمند در جنوب افغانستان نیز به تازگی تایید کرد که دو کشور همسایه به افراد طالبان جنگ افزارهای پیشرفته می‌دهند.

یاسین خان گفت: «ازطریق هر دو کشور همسایه ما، برای آنان(طالبان) مهمات و جنگ‌افزار توسط شبکه‌های استخباراتی توزیع می‌شود و این جنگ‌افزارها در جنگ‌ها هم به دست آمدند و نه تنها در افغانستان که در جهان هم نشان داده شدند».