.
.
.

امریکا: هسته داعش در افغانستان پیچیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بریت مک گریک نماینده ویژه رییس جمهوری امریکا برای ائتلاف جهانی مبارزه با گروه داعش به تازگی اعلام کرد، هسته داعش در افغانستان پیچیده است.

گریک افزود: «در افغانستان نیز یک هسته بسیار پیچیده داعش در شرق افغانستان وجود دارد که تلاش داریم تا این گروه در همانجا متمرکز باقی بمانند و نتوانند هستههای شان را در دیگر نقاط افغانستان گسترش بدهند. به همین خاطر این تلاش ها مدت زیادیرا در بر خواهد گرفت».

بریت مک گریک تاکید کرد، باید راهکار سنجیده بمنظور مبارزه با گروه داعش روی گرفته شود تا این گروه بیشتر در افغانستان توسعه پیدا نکند.

در همین حال، جان سولیوان، معاون وزیر خارجه امریکا گفت، باید تلاش شود که راه های تبلیغاتی گروه‌های داعش و القاعده گرفته شود تا زنان و مردان افراطی با این گروه ها یکجا نشوند.

به گزارش آریانانیوز، جان سولیوان تاکید کرد: «داعش و القاعده یک تهدید برای همه ما است ملت ای مان برای مبارزه و شکست داعش در کنار همدیگر ایستاده‌اند. داعش و القاعده دیدگاه جهانی خود را با صدای بلند پخش می‌کنند و از طریق پیام شان تمام زنان و مردان افراط گرا را در جهان می‌خواهند تا آنها را قانع بسازند که با این گروه یکجا شوند».

قابل ذکر است که گروه داعش بیشتر در ولایت‌های ننگرهار در شرق افغانستان و جوزجان در شمال این کشور فعالیت دارد.