.
.
.

بانک جهانی کمک 250 میلیون دالری‌اش به پاکستان را لغو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌های پاکستان روز چهارشنبه 12 دسامبر اعلام کردند که بانک جهانی کمک 250 میلیون دالری خود به این کشور را لغو کرده است.

به گزارش روزنامه اکسپرس تریبیون پاکستان، بانک جهانی دلیل لغو این کمک را «وخامت اوضاع داخلی پاکستان»، عنوان کرده است.

براساس این گزارش، این قرضه قرار بود با هدف تقویت چارچوب نظارتی و سازمانی این کشور در راستای مقابله با تغییرات آب و هوایی و افزایش ظرفیت مالی برای مدیریت حوادث طبیعی به این کشور داده شود.

تصمیم بانک جهانی برای لغو ارائه وام به پاکستان، پس از لغو سفر اعضای تیم این بانک به پاکستان گرفته شد، چون قرار بود که هفته سوم ماه نوامبر، تیمی از کارشناسان این بانک، به پاکستان سفر کند ولی این سفر، یک روز پس از پایان مذاکرات پاکستان و صندوق بین المللی پول لغو شد.

روزنامه اکسپرس تریبیون پاکستان از قول سخنگوی بانک جهانی گفته است که تصمیم برای لغو سفر کارشناسان این نهاد مالی، هیچ ارتباطی با مذاکرات صندوق بین‌المللی پول و دولت اسلام آباد نداشته و این سفر به دلایل داخلی لغو شده است.

چندی قبل، خبری در رسانه‌های پاکستان منتشر شد که پس از شکست دور نخست مذاکرات اسلام آباد و اعضای صندوق بین المللی پول (IMF) برای پرداخت وام به این کشور، مسئولان پاکستانی دور جدید مذاکرات را به شکل ویدیو کنفرانس با مدیران صندوق آغاز کردند.