.
.
.

طالبان راه‌های ارتباطی سه ولسوالی ولایت غزنی افغانستان را بستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های ولایت غزنی در جنوب افغانستان روز دوشنبه 10 دسامبر رسماً تایید کردند که طالبان راه‌های ارتباطی ولسوالی‌های جاغوری، مالستان و ناهور این ولایت را با مرکز بسته کردند.

به گزارش روزنامه هشت صبح افغانستان، عارف نوری، سخنگوی والی غزنی گفت، گروه طالبان از سه روز به این سو راه‌های ولسوالی‌های جاغوری و مالستان را در مربوطات ولسوالی‌های قره‌باغ و جغتوی این ولایت بسته‌ کرده است.

او ادامه داد، همین طور گروه طالبان راه‌های مواصلاتی ولسوالی ناهور را در مربوطات ولسوالی خوگیانی غزنی نیز به روی رفت و آمد مردم مسدود کرده است.

نوری افزود که گروه طالبان مسافران را در مسیرهای منتهی این سه ولسوالی به مرکز شهر غزنی، مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد.

او علاوه کرد، گروه طالبان در این مناطق حضور دایمی ندارد و به گونه چریکی برای مدتی محدود مسیر راه‌‎ها را می‌بندد، سپس دوباره محل را ترک می‌کند و مانع عملیات نیروهای امنیتی می‌شود.

سخنگوی والی غزنی اظهار کرد، از سه روز به این‌سو حضور گروه طالبان در امتداد راه‌های ولسوالی‌های ناهور، جاغوری و مالستان افزایش یافته است و نیروهای امنیتی برای انجام عملیات تصفیوی در این مسیرها در حال گرفتن آمادگی هستند.

عارف نوری افزود، برای تأمین امنیت دایمی راه‌های ولسوالی‌های ناهور، جاغوری و مالستان، برنامه آموزش و تربیه اردوی منطقه‌ای و پولیس محلی در جریان است.

او گفت که شمار مجموعی این نیروها به یک هزار و 200 نفر می‌رسد و به زودی در ساحات آسیب‌پذیر ولسوالی‌های یادشده جابه‌جا خواهند شد.

طالبان یک ماه پیش بالای ولسوالی های جاغوری و مالستان حمله کرده بودند. پس از آن وزارت دفاع ملی و وزارت امور داخله اعلام کردند که برای تأمین امنیت در این ولسوالی‌ها، یک هزار و 200 نفر را در قالب اردوی منطقه‌ای و پولیس محلی جذب و آموزش می‌دهند.